Ердоган переміг на дострокових виборах у Туреччині
http://external.polskieradio.pl/files/d6b51cac-0a5b-4178-9f6e-bcd6cffa1c85.file

Ердоган переміг на дострокових виборах у Туреччині

Реджеп Таїп Ердоган, який переміг на дострокових президентських виборах, анонсував більш рішучі дії проти терористичних організацій. Виступаючи з балкону будинку правлячої партії у Стамбулі Ердоган заявив, що Туреччина надалі «звільнятиме сирійську територію, аби туди могли повернутися сирійські біженці». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Вже завтра ми почнемо працю над виконанням передвиборчих обіцянок, які дали нашим співвітчизникам», – сказав він.

Інформацію про свою перемогу на президентських виборах подав сам Ердоган, а також речник місцевого уряду. Разом з цим, однак, на парламентських виборах, що відбувалися паралельно, партії президента, ймовірно, не вдалося здобути абсолютної більшості у парламенті.

Відповідно до поданих державним інформаційним агентством Анадолу результатів, після підрахунку 99% голосів президент отримав 52% підтримки, а його супротивник – кандидат від республіканців Мухаррем Індже – 30%.

Опозиція переконує, що мали місце виборчі фальсифікації і що насправді президент не подолав 50-відсоткового бар’єра. Радіють, натомість, курди, оскільки їхня партія HDP пройшла до парламенту. Це може означати, що правлячій партії AKP бракуватиме кількох голосів, аби здобути у парламенті більшість.

Явка виборців у недільних виборах склала майже 88%.

Віднині у Туреччині зникає посада прем’єра, а повноваження голови уряду переходять до рук президента. На таку зміну за результатами минулорічного референдуму згодилися мешканці Туреччини. Натомість, критики такого рішення переконують, що тепер президент матиме абсолютну владу.