У кільканадцяти містах Росії відбулися Марші материнського гніву

У кільканадцяти містах Росії відбулися Марші материнського гніву

Поліція арештувала понад двадцять осіб. У Москві на учасників маршу напали радикальні націоналісти. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У кільканадцяти містах Росії відбулися Марші материнського гніву. Учасники вимагали звільнення політичних в’язнів та припинення репресій проти опозиції. У Москві та Санкт-Петербургу поліція затримала понад двадцять осіб. У російській столиці на учасників мирної демонстрації напали активісти радикального націоналістського угруповання «SERB» (South East Radical Block).

З Москви повідомляє Мацєй Ястшембський:

– За різними даними, у Москві демонструвало майже півтори тисячі людей. Учасники Маршу материнського гніву тримали транспаранти з гаслами «Геть з поліційною державою», «Досить тортур та шайхрайства». Мирних демонстрантів намагалися спровокувати націоналісти з прокремліської організації «SERB», які нападали на демонстрантів, шарпали їх, били. Як повідомляє портал ОВД.інфо, у Москві затримано десять осіб, частина із затриманих – це провокатори «SERB»-а. У Санкт-Петербургу поліція затримала в суботу кількох організаторів антипутінівської демонстрації, під час недільного маршу арештовано від сімох до десятьох осіб.

Марш материнського гніву організував рух «Відкрита Росія», заснований колишнім політв’язнем Міхаїлом Ходорковським. «Відкрита Росія» належить до кремлівського списку «небажаних оргнанізацій», тому кожному, хто з нею співпрацює, загрожує кримінальна відповідальність.

Учасники недільного маршу нагадували, що останнім часом поліція із застосуванням сили арештувала кількох активісток «Вікдритої Росії», зокрема Анастасію Шевченко. У той час, коли жінка була під арештом, в реанімації померла її донька, причому поліція не погодилася тимчасово звільнити Шевченко.

Міста, в яких відбулися Марші материнського гніву: Москва, Санкт-Петербург, Орел, Єкатеринбург, Казань, Махачкала, Ростов-на-Дону, Псков, Кіров та інші.

IAR/Я.С.