Відверта розмова на українську тему з польськими аграріями ...

Відверта розмова на українську тему з польськими аграріями …

Разом з українськими партнерами і колегами з Варшавського офісу Палати працюємо спільно з представниками різних галузей польської економіки.
Серед особливих пріоритетів сільське господарствою. В кінці тижня, що минає, Польсько-Українська Господарча Палата (ПУГП) стала партнером і учасником спеціалізованого сільськогосподарського форму та виставки POTATO FORUM 2021, який 20-22 серпня проходив в польському м.Лємборку. В рамках форуму зокрема підписаний договір про співпрацю між ПУГП та Польською Федерацією Картоплі.
Спільно з колегою Оленою Коцерубою, виконавчим директором партнерської нам Асоціації інвестиційно привабливих громад України, як представники української сторони, представили учасникам форуму інформацію про стан української реформи децентралізації, своє бачення поточного стану і перспектив та конкретних напрямків активізації польсько-української економічної співпраці, можливості і потенціал органів місцевого самоврядування в таких питаннях.
У своїх зверненнях до польської аудиторії, я стараюсь бути максимально відвертим і говорити не стільки про нейтральні, загальні і компліментарні речі, як про те що в двосторонніх відносинах турбує українську сторону. Не був виняток і цей раз. Тривожних питань багато, серед них несиметричність наших торгових відносин і пріоритетів, сировинний характер українського експорту, потреба активізації виробничої кооперації і обміну технологіями, невідповідність рівня польських інвестицій в українську економіку, об’єму торгового обороту між нашими країнами, неоднозначність для економіки України триваючої масованої трудової і бізнесової міграції Українців до Польщі. У виступі я також окремо згадав про ідею та гасло мого колеги, керівника Міжнародного Товариства Польських Підприємців в Україні (MSPPU) Piotr Ciarkowski, яку я повністю поділяю та підтримую про потребу повного руйнування будь яких економічних кордонів і перепон між нашими країнами і створення “Спільного простору для бізнесу”(wspólna przestrzeń dla biznesu).
Переконаний, що відвертість в таких питаннях цінується і окупається. Тих хто зацікавиться детальніше і розуміє польську мову запрошую проглянути відео мого виступу перед учасниками POTATO FORUM 2021 за посиланням:
Олег Дубіш

Голова Правління БО «Благодійний фонд Польсько-Українського партнерства», Перший Віце-Президент Польсько-Української Господарчої Палати