10-річчя нападу Росії на Грузію. Лєх Качинський мав рацію
http://external.polskieradio.pl/files/211e0096-9d38-4095-a02c-a5ca079716cd.file

10-річчя нападу Росії на Грузію. Лєх Качинський мав рацію

Тодішній президент Польщі Лєх Качинський мав рацію, коли закликав політиків України, Естонії, Литви і Латвії проявити солідарність і поїхати до Тбілісі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Gazeta Polska Codziennie» пише про відважне рішення президента Польщі Лєха Качинського, який 10 років тому, після нападу Росії та Грузію, закликав голів держав нашого регіону поїхати до Тбілісі. Президенти України, Естонії, Литви і прем’єр-міністр Латвії у відповідь на заклик глави польської держави вирушили до Грузії, щоб показати солідарність з жертвою російської агресії. Перед парламентом у Тбілісі президент Лєх Качинський звернувся тоді до багатьох тисяч грузинів: «Ми добре знаємо, що сьогодні – Грузія, завтра – Україна, післязавтра – балтійські держави, а пізніше, може, пора й на мою країну, на Польщу!» – цитує газета. Польське видання звертає увагу, що ці слова виявилися частково пророчими і, як здається, на жаль, вони надалі актуальні. Агресивна політика Росії в регіоні – це серйозна загроза післявоєнному порядкові в Європі, – читаємо.

За словами польського експерта Ґжеґожа Кучинського, після російської агресії на Грузію не зроблено висновків. «Лише в результаті нападу Росії на Україну Північноатлантичний альянс та окремі країни регіону почали реагувати на ситуацію, що склалася», – каже фахівець. Як читаємо, йдеться про зміцнення НАТО, зокрема, за допомогою присутності солдатів Альянсу в балтійських країнах та Польщі. Ґжеґож Кучинський також наголошує, що Росія надалі небезпечна через те, що розвиває свою військову потужність, утримує антизахідну риторику і зазнає внутрішніх проблем. На думку експерта, Владімір Путін може знову скористатися інструментом зміцнення своєї позиції та збільшення популярності, яким є розпалення чергової війни. Проте, малоймовірно, що вона вдарить у натівські країни. Ймовірною ціллю залишається Україна, – вважає співрозмовник газети.

Щоденник «Rzeczpospolita» пише про велику ціну непоміченої війни. 10 років тому Росія показала Заходові у Грузії, що вважає війну засобом реалізації своєї неоімперської політики. Але Захід не хотів взяти цього до відома. І пізніше, 2014 року, зі здивуванням придивлявся, як росіяни нападають на Україну, набагато більшу державу, яка межує з країнами ЄС і НАТО. Цю пізнішу війну Захід уже взяв до уваги. «Rzeczpospolita» відзначає, що внаслідок російського нападу Грузія втратила 20 відсотків своєї території. «Цією війною Росія заборонила Тбілісі вступати в НАТО», – прокоментував військовий аналітик з Москви Алєксандр Храмчіхін.

Н.Б.