8% мешканців Легниці — українці

8% мешканців Легниці — українці

В останні роки до Легниці приїхало кілька тисяч українців. Міграція спричинена можливістю працювати, але для деяких людей це — втеча від війни. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на In Poland.

Сьогодні, за підрахунками, українці становлять близько 8% жителів Легниці, а загальна чисельність населення становить 100 тисяч осіб.

Ще кілька років тому українці становили близько 2% населення, або близько 2000 осіб. Це люди, які жили у Легниці вже багато років, і які приїхали з Лемківщини та Холмщини. Завдяки їм у Нижній Сілезії постала Українська середня школа — IV ЛО. Також в цьому допоміг Легницьке відділення Союзу українців у Польщі, головою якої є Богдан Пецушок, — зазначає портал e-legnickie.pl.

Легніца — одне з чотирьох міст Польщі, де знаходиться українська школа. На це має певний вплив те, що українці мігрують сюди усіма своїми сім’ями.

Легниця завжди була містом багатьох культур і національностей. Роками тут поруч з поляками, крім українців та лемків, жили німці, росіяни, євреї, вірмени, роми та греки. Багато з них залишилися тут. В останні роки до Легниці приїжджають представники більш екзотичних національностей, таких як індуси бенгальці, турки, японці та нігерійці. Більшість приїхали сюди через роботу, але є й ті, кого в місто привела любов.