85–90 % польських шкіл страйкуватимуть

85–90 % польських шкіл страйкуватимуть

«Якщо нічого не зміниться, я сподіваюся, що 85–90 % шкіл та освітніх закладів візьмуть участь у страйку», – сказав президент Об’єднання польських вчителів Славомір Броняж. На його думку, у запланованому протесті візьмуть участь 80–90 % учителів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Збруч.

Щонайменше 1100 шкіл будуть страйкувати. Про це дізнаємося із карти страйку вчителів, яка двічі на день оновлюється коаліцією «Ні – хаосу в школі». На карті, однак, відзначені лише ті школи, які самі повідомлять про участь у страйку. У Польщі є понад 26 тис. шкіл, у 23 тис. триває процедура колективних спорів. Це означає, що може нараховуватися багато шкіл, які вже провели референдуми про страйк, але нікого про це не повідомили. Страйк має розпочатися 8 квітня і триватиме до відкликання.

За словами Славоміра Броняжа, «якщо нічого не станеться, до страйку приєднаються 85–90 % установ, а частка вчителів-страйкарів становитиме 80–90 %. «Тим більше, що ми сподіваємося на підтримку вчителів «Солідарності», тих рядових членів «Солідарності», які кажуть: бідність вчителів не повинна створювати між нами політичних чи профспілкових поділів, тому що ми маємо спільний інтерес у покращення польської освіти», – пояснив президент Об’єднання польських вчителів «TVN24».

У реакції на слова Матеуша Моравецького, який сказав «не повинно бути такого емоційного шантажу, який собі дозволяє президент Броняж, котрий погрожував батькам та учням», очільник Об’єднання польських вчителів зазначив, що висловлювання прем’єр-міністра було «елементом психологічного шантажу» та «загнало вчителів у глухий кут». Він додав, що на педагогах тяжіє тиск «протестуйте, але на канікулах, у вихідні суботи, під Міністерством національної освіти, але не під час іспитів або перед ними». «Так як лікарі без пацієнтів, медсестри без пацієнтів, ми не в змозі ефективно протестувати», – сказав він.

«Ми би не хотіли, щоб уряд розглядав це як елемент політичної боротьби або намагався відмовити вчителів, затягуючи розмови і змушуючи нас це робити, але я хотів би відзначити, що сьогодні м’яч на урядовій половині поля, тому ми витрачаємо час на різні словесні перепалки, на непотрібні обговорення», – додав Броняж.

Джерело: Rzeczpospolita