9 серпня починаються Європейські дні добросусідства
http://external.polskieradio.pl/files/d1237d8d-5568-49f5-b523-a25409f20608.file

9 серпня починаються Європейські дні добросусідства

Від четверга (9 серпня) до неділі (12 серпня) працюватиме тимчасовий пункт перетину кордону Адамчуки-Збереже на річці Буг. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У четвер 9 серпня починаються Європейські дні добросусідства. Між Польщею та Україною відкриють тимчасовий пункт перетину кордону Збереже-Адамчуки на річці Буг, для пішохідного та велосипедного руху. У планах – цикл культурних та спортивних заходів з участю жителів прикордонних територій, які на щодень розділені державним кордоном. Ідея Європейських днів добросусідства – наблизити ці громади, поляків та українців, а також розвивати транскордонне співробітництво самоврядувань. Серед цілей проведення цього заходу – просувати ініціативу встановлення постійного пункту пропуску Збереже-Адамчуки.

Як повідомив володавський староста Анджей Романьчук, перехід у цьому місці при нагоді Днів добросусідства має багатьох прихильників. Наприклад, під час минулорічних заходів протягом п’яти днів можливістю перейти на другий бік кордону скористалися понад 43 тисячі осіб. За його словами, постійний пункт пропуску міг би принести економічне пожвавлення і вплинути на розвиток туризму, позаяк з обох боків кордону є привабливі місця відпочинку. Зараз у володавському повіті безробіття сягає 17 відсотків. Такий постійний пункт перетину кордону з Україною означав би шанс на розвиток, економічну співпрацю, і збільшив би туристичний рух», – сказав Анджей Романьчук.

PAP/Н.Б.