Анджей Дуда починає візит до США
http://external.polskieradio.pl/files/30c53f5f-8192-4df7-acfb-0bcaa6e611df.file

Анджей Дуда починає візит до США

У перший день візиту президент Польщі покладе квіти до Катинського пам’ятника у Джерсі-Сіті. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Польщі Анджей Дуда з візитом до США. У середу політик покладе квіти до Катинського пам’ятника у Джерсі-Сіті. Це буде один з найважливіших пунктів першого дня візиту Анджея Дуди. Президент почне свій візит від зустрічі з представниками Союзу ветеранів Польської армії в Америці. Говорить міністр із Секретаріату президента Адам Квятковський:

«Це буде перший президент, котрий відвідає Союз ветеранів Польської армії. Це найстарша організація у світі, до якої входять військові ветерани, а також ті, хто боровся за свободу Польші у різних арміях світу. Це об’єднання нагадує Блакитну армію генерала Галлера».

Анджей Дуда зустрінеться теж з представниками єврейських організацій Нью-Йорка. Ввечері польський президент покладе квіти до Катинського пам’ятника на узбережжі Джерсі-Сіті. Цей пам’ятник викликав останнім часом багато суперечок. Влада міста планувала відновити свкер, в якому пам’ятник знаходиться, і перенести його в інше місце. Проти цього рішуче запротестувала місцева полонія. В результаті переговорів міської влади та польських дипломатів вирішено, що монумент буде перенесено тільки на кількадесят метрів. У врочистості покладання ківтів до Катинського пам’ятника разом з президентом Анджеєм Дудою візьме участь бургомістр Джерсі-Сіті Стівен Фулоп. У четвер, у другий день візиту, президент Польщі візьме участь у дебатах в офісі ООН. У травні Польща керує працями Ради безпеки ООН.