Чехія скасувала перевірки польської яловичини
pxhere.com/CC0 Public Domain

Чехія скасувала перевірки польської яловичини

Польща виконала умову скасування обов’язкових перевірок яловичини, що експортується до Чехії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Чехія, згідно із попередніми повідомленнями, скасувала перевірки польської яловичини. У понеділок Польща надіслала Європейській комісії перелік коригувальних заходів у бійнях, яких вона очікувала. Це була умова для скасування контролю.

Міністерство рільництва Чехії визнало, що відповідь Польщі була переконливою. Чеські ветеринарні служби будуть надалі перевіряти яловичину і м’ясо птиці з Польщі, але тільки вибірково. Лабораторні дослідження більше не вимагатимуть.

Чехія ввела перевірку місяць тому у зв’язку із виявленням у польській яловичині сальмонели. Кожна фірма, яка експортує м’ясо з Польщі, мусила представити повний перелік документів походження м’яса з усіма сертифікатами.

Варшава наполягала, що це перешкоджає торгівлі, а Єврокомісія підтримала її позицію. Але оскільки вона зацікавилася раніше ситуацією у польських різнях, після розкриття скандалу із незаконним забоєм в одній з них, вона попросила Варшаву ввести коригувальні заходи.

IAR/Т.А.