Чи збільшать фінансування для нацменшин у Польщі?

Чи збільшать фінансування для нацменшин у Польщі?

У польському Сеймі відбулося перше читання проекту бюджету на 2019 р. Депутат Ришард Ґалля, представник німецької меншини, запропонував збільшити на наступний рік кошти на діяльність національних та етнічних меншин. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Наше Слово.

«У бюджеті заплановано близько 16 мільйонів злотих на діяльність національних та етнічних меншин. Ця сума не змінюється вже кільканадцять років, і представники меншин вдячні за це. Проте, як ми знаємо, потреби є набагато більшими», – заявив під час засідання Сейму депутат.

Він зазначив, що, з огляду на різні чинники, у тому числі через інфляцію, меншини мають змогу реалізовувати все меншу кількість проектів. Нагадаємо, меншинні організації завдяки державним дотаціям щороку фінансують зокрема свою поточну діяльність і діяльність хорів, художніх колективів та осередків культури, реалізовують видавничі проекти та культурні заходи.

«Чи не можна було б ввести принцип, який існував протягом кількох каденції Сейму, що дозволив би з року в рік цю суму мінімально збільшувати?», – звернувся з питанням до депутатів Р. Ґалля, який також є членом комісії державних коштів у Сеймі (Komisja Finansów Publicznych) та Комісії нацменшин.

Budżet na mniejszości narodowe

W czwartek w związku z pierwszym czytaniem projektu ustawy budżetowej zabrałem głos w sprawie budżetu na działalność mniejszości narodowych i etnicznych na nowy rok budżetowy. W tym zakresie (część 43: Wyznania religijne oraz mniejszości narodowe i etniczne) mamy zaplanowaną kwotę ok. 16 mln zł. Pytałem, czy jest szansa, aby wprowadzić zasadę, która funkcjonowała już od wielu kadencji, że ta kwota była rokrocznie minimalnie zwiększana, deklarując jednocześnie jako członek Komisji Finansów Publicznych gotowość do współpracy w tym kierunku. Pytałem także o kwestię finansowania szkół podstawowych, które przejęły zadania klas VII i VIII i w związku z tym mają bardzo duże problemy infrastrukturalne i sprzętowe związane z niedofinansowaniem.

Опубліковано Ryszard Galla Понеділок, 8 жовтня 2018 р.

Депутат підняв також питання фінансування початкових шкіл, які взяли на себе завдання VII та VIII класів, і тому мають дуже великі проблеми з інфраструктурою та обладнанням приміщень.

«Органи самоврядування мають із цим великі проблеми. Тому я хотів би спитати, які кошти на школи призначить Міністерство цього року», – завершив свій виступ Ришард Ґалля.

Слід також згадати, що у зв’язку з новою освітньою реформою у Польщі минулого року на карті з’явилися дві нові початкові школи з українською мовою навчання.

Павел Лоза