Дебати експертів: «Пріоритети охорони здоров’я 2019»
photo: Pixabay.com/Darko Stojanovic/CC0 Creative Commons

Дебати експертів: «Пріоритети охорони здоров’я 2019»

Серед головних проблем – відсутність медичного персоналу, фінансування системи охорони здоров’я та необхідність скорочення черг. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Варшаві відбулися дебати, присвячені пріоритетам охорони здоров’я 2019 року. Учасники зустрічі в Королівському замку звертали увагу на деякі з проблем – відсутність медичного персоналу, фінансування системи охорони здоров’я та необхідність скорочення черг.

Директорка Центру післядипломної освіти Університету імені Лазарського Малґожата Ґалонзка-Соботка зазначила, що дедалі більшою проблемою в Польщі є відсутність працівників медичної галузі. Згідно з Індексом врівноваженого розвитку систем охорони здоров’я, під оглядом кількості лікарів Польща займає 27 місце в Європі. Одна з пропозицій поліпшити ситуацію – нові медичні професії, які допомагатимуть медикам у їхній роботі. «Ми вже говоримо про медичну секретарку, але також про педагогів і промоутерів здоров’я на рівні основної медичної допомоги, та про асистента лікаря, особливо у сфері лікувальних процедур, хірургічної спеціальності», – сказала Малґожата Ґалонзка-Соботка.

Координатор відділення охорони здоров’я в Національній раді розвитку, яка діє при президентові Польщі, професор Пйотр Чаудерма додав, що з огляду на демографічні виклики та цивілізаційні хвороби дуже важливо гарантувати більше фінансування системи охорони здоров’я.

А голова Федерації польських пацієнтів Станіслав Мацьковяк зазначив, що для хворих найбільшою проблемою є черги, доступ до якісного лікування в оптимальний час.

IAR/Н.Б.