Депутатка ПіС: Якби не Лєх Качинський, Грузії не було б
http://external.polskieradio.pl/files/3206afd7-ef7c-441d-afd5-a0177b4e07a6.file

Депутатка ПіС: Якби не Лєх Качинський, Грузії не було б

На думку Малґожати Ґосєвської, якби не екс-президент Польщі, нині Грузія була би повністю окупована Росією. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Депутатка керівної партії Право і справедливість Малґожата Ґосєвська вважає, що Грузія могла би нині бути частиною Росії, якби не колишній президент Лєх Качинський. Сьогодні, 8 серпня, минають десяті роковини вибуху російсько-грузинської війни за Південну Осетію.

Унаслідок військових дій російської армії та дипломатичних зусиль Кремля, Грузія втратила контроль над Абхазією та Південною Осетією.

Голова Польсько-грузинської парламентської групи Малґожата Ґосєвська на хвилях Польського радіо сказала, що позиція президента Лєха Качинського врятувала Грузію від подальшої агресії Росії. «Якби не Лєх Качинський, ми би не розмовляли про Грузію, це була би повністю окупована Росією територія», – сказала депутатка.

На думку Малґожати Ґосєвської, конфлікт був перевіркою того, як далеко може піти Путін у відносинах із Заходом. «Виявилося, що можна піти дуже далеко», – додала вона.

10 років тому, у ніч з 7 на 8 серпня 2008 року, вибухла грузинсько-російська війна за Південну Осетію. Після багатьох місяців провокацій з боку південноосетинських сепаратистів, яких підтримали російські війська, екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі вирішив повернути контроль над бунтівним регіоном.

8 серпня почалися регулярні бої грузинської армії з озброєними бойовиками південноосетинських сепаратистів. Росія вирішила відправити свою 58 армію з Владикавказу на допомогу бунтівникам. Російські солдати захопили передмістя Цхінвалі і звідти почали обстріл грузинських підрозділів. Коли виявилося, що грузини на наступний день взяли під свій контроль майже весь бунтівний регіон, російська авіація здійснила бомбардування грузинського порту Поті та військової бази в Сенакі.

Чинний президент Грузії Георгій Маргвелашвілі сказав, що Росія ще від 1990 років, після розпаду СРСР, не хотіла допустити виходу з її сфери впливів колишніх радянських республік.

«У 2008 році регулярні війська російської армії окупували частину Грузії. Ми довго намагалися бути незалежною і суверенною країною. Політика Росії щодо своїх сусідів полягає в наступному – ми будемо вас карати доти, поки ви вважатиме себе незалежними», – сказав він.

П’ятиденна грузинсько-російська війна завершилася підписанням угоди про перемир’я. Росія досі не виконала частини зобов’язань, зокрема не вивела свої війська з Південної Осетії та Абхазії.

IAR/Т.А.