DGP: Майже 70 мільярдів доларів за паливо з Росії
https://biz.nv.ua/img/article/1410/6_main.jpg

DGP: Майже 70 мільярдів доларів за паливо з Росії

Протягом останніх п’яти років Польща придбала зі східного напрямку нафту, газ і вугілля майже за чверть більйона злотих. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Видання «Dziennik Gazeta Prawna» відзначає, що дотеперішні декларації уряду про намір диверсифікувати джерела енергії та унезалежнитися від Москви не віддзеркалені в числах. Росія надалі є ключовим напрямком імпорту нафти, газу і вугілля.

Протягом останніх п’яти років Польща придбала зі східного напрямку нафту, газ і вугілля майже за чверть більйона злотих. Майже 85 відсотків від цієї суми становить ціна нафти. Проте, як читаємо, імпорт сировини не мусить бути приводом до паніки.

Це правда, що покупки за кордоном ставлять Польщу в незручну позицію. Російською доктриною є використовувати експорт пального до політичних натисків. Але важливі пропорції. Імпорт пального становить 7 відсотків від усього імпорту Польщі, а серед покупців Ґазпрому Польща займає віддалену позицію з лише 5-відсотковою часткою.

Подібно – з вугіллям. У Польщі добувають найбільше цього палива в ЄС – цього року 62–63 мільйони тонн. З Росії польські компанії за попередні п’ять років купили 31,8 мільйона тонн.

Н.Б.