DGP: Над Віслою народжується щораз більше українців
http://external.polskieradio.pl/files/7704cf12-72aa-42dc-b9e1-9b4bcb324c4a.file

DGP: Над Віслою народжується щораз більше українців

Протягом останніх десяти років кількість дітей з іноземним громадянством, які народилися в Польщі, зросла майже вдесятеро. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Торік у Польщі народилося 2705 дітей з іншим ніж польське громадянством. 2007 року їх було лише 281. Серед новонароджених з непольським громадянством найбільше українців – пише видання «Dziennik Gazeta Prawna». Торік їх було аж 1590 – майже у 40 разів більше, ніж 10 років тому і на 65 відсотків більше, ніж позаминулого року.

Зростання є результатом передусім того, що збільшилося число іноземців з дозволом на тимчасове (до трьох років) або постійне проживання в Польщі. Минулого року такі дозволи отримали 317,4 тисячі осіб з різних країн, позаторік – 243,2 тисячі. Серед них найбільше громадян України – торік їм видано 141,1 тисячі таких документів (це на 55 відсотків більше, ніж позаторік). Проте, ці дані не охоплюють осіб, які перебувають у Польщі на основі заяви роботодавця про намір працевлаштувати їх на період до шести місяців. 2017 року видано 1 мільйон 700 тисяч таких заяв. Немає точних даних про те, скільки українців остаточно почало працювати, але, як оцінюється, їх могло близько мільйона. Швидко прибуває також студентів з України.

«Проблеми ринку праці справили, що швидко зростає кількість дозволів на перебування іноземців. Однак, протягом перших років серед них помітна так звана подружня гомогамія, тобто схильність входити в шлюб з громадянами країн, з яких вони походять або представниками інших національностей, але подібного етнічного походження або віросповідання. У таких шлюбах народжується дедалі більше дітей», – пояснює професор Пйотр Шукальський з Лудзького університету.

Н.Б.