До 8 років за організацію незаконної імміграції громадян України в ЄС
http://external.polskieradio.pl/files/b48e3ac2-613d-43dc-a4c2-9546ffd40f0b.file

До 8 років за організацію незаконної імміграції громадян України в ЄС

Двоє поляків відповідатимуть в суді за організацію незаконного бізнесу щодо вироблення фіктивних документів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У районному суду і місті Живєц в Сілезькому воєводстві почався судовий процес над двома громадянами Польщі, яких звинувачено в організації незаконного перетину польського кордону для понад 1,8 тис. громадян України. Чоловікам загрожує до 8 років позбавлення волі, повідомила у середу, 3 жовтня, речниця коменданта Сілезького відділу Прикордонної служби Катажина Вальчак.

«Обвинувальний акт – це завершення справи, відкритої у середині 2017 року працівникам Сілезького відділу Прикордонної служби. Організаторами незаконно бізнесу були жителі Живєцького повіту: 74-річний батько та 47-річний син», – повідомила Вальчак.

За її словами, обвинувачені мали зареєстровану будівельну фірму, яка не вела підприємницької діяльності. Вони використовували її для реєстрації у Живєцького управлінні праці заяви про намір доручення виконання роботи громадянам України.

«Ці документи потім отримували громадяни України, котрі співпрацювали з ними. Ті, у свою чергу, перепродували їх своїм співвітчизникам. Ціна такого документа, що дозволяє отримати польську візу, складала до 200 євро», – сказала Катажина Вальчак.

Прикордонна служба з’ясувала, що жоден з українців не потрапив до потенційного роботодавця. «Більшість з них використовували ці візи для незаконного перетину кордону Європейського Союзу та незаконної роботи у кранах Західної Європи», – додала речниця.

PAP/Т.А.