До Профспілки українських працівників у Польщі надходять скарги на посередників у працевлаштуванні
Ілюстраційне фото pxhere.com, CC0 Public Domain

До Профспілки українських працівників у Польщі надходять скарги на посередників у працевлаштуванні

Скарги і прохання про допомогу надходять, зокрема, від ошуканих осіб, яким посередник не видав підтвердження за залагодження права на перебування. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Голова Профспілки українських працівників у Польщі Юрій Карягін сказав, що до організації надходить багато скарг на посередників у працевлаштуванні не лише з Польщі, але й з України. Скарги і прохання про допомогу надходять, зокрема, від ошуканих осіб, яким посередник не видав підтвердження за залагодження права на перебування. Така працевлаштована у Польщі особа, не маючи жодного дозволу, легалізації перебування, працює нелегально і отримує або невелику частину зарплатні, або її зовсім не отримує, – підкреслив у розмові з Інформаційним радіоагенством Юрій Карягін.

«Зараз багато осіб приїхало з Білорусі, ми теж їм допомагаємо, а також з Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Узбекистану. Найважливішим є те, аби люди працювали легально. Адже проблеми можуть бути і з Державною інспекцією праці. Вони допомагають тим, хто має трудовий договір. А у випадку з іншими типами договорів вони не можуть нічого зробити».

Інспектор праці може перевірити, чи правова підстава, що пов’язує сторони, незважаючи на підписаний договір, не має ознак праці. Однак, коли хтось працює нелегально і не має жодного договору, то така перевірка неможлива. Звідти і заклик, аби в жодному випадку не розпочинати працювати без жодного договору, – підкреслив Юрій Карягін.

«Ми видаємо багато різних буклетів, є матеріали на сторінці у Facebook. Також зараз ми маємо свій канал на YouTube. І там також стараємося інформувати. Я активно працюю з українськими профспілками. Ми намагаємося зробити все можливе для того, аби якнайбільше українських працівників, що приїжджають до Польщі, працювали легально. Те саме стосується і працівників з інших країн».

Зараз у Польщі працює близько мільйона громадян України.

IAR/М.К.