Експерти ЄС узгодили санкції проти 17 представників білоруського режиму
Студентський протест у Мінську, 1 вересня 2020 року EPA/STRINGER

Експерти ЄС узгодили санкції проти 17 представників білоруського режиму

Стосовно цих громадян Білорусі введуть санкції за насильство і фальсифікацію на президентських виборах. Про це повідомляє upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Кореспондентка Польського радіо в Брюсселі Беата Пломецька неофіційно дізналася, що експерти Європейського Союзу узгодили санкції проти 17 громадян Білорусі, відповідальних за насильство і фальсифікації під час президентських виборів. За офіційними даними Мінська, переможцем президентських виборів, що відбулися 9 серпня, став Аляксандр Лукашенка, який посаду президента Білорусі займає вже 26 років. У відповідь на це в Білорусі почалися мирні протести. Влада вдалася до жорсткого розгону демонстрантів, були випадки смертельного побиття протестувальників.

Як повідомляє Беата Пломецька, у чорному списку ЄС немає Аляксандра Лукашенки. Консенсус щодо 17 осіб означає, що, ймовірно, наступного тижня цей список офіційно затвердять посли країн ЄС, а згодом – міністри.

Список – відкритий, а це означає, що в майбутньому до нього можуть додати чергові прізвища. Неофіційно говориться про понад 30 осіб. Проте, обмеження необхідно добре підготувати й аргументувати на випадок необхідності відстоювати санкції, якщо їх оскаржать перед Судом ЄС.

Санкції, які ЄС хоче ввести проти представників білоруського режиму, включають заборону на в’їзд до Євроспільноти і замороження фінансових активів у Європі.

IAR/Н.Б.