Франциск написав полякам листа у зв'язку зі 100-річчям незалежності

Франциск написав полякам листа у зв’язку зі 100-річчям незалежності

Папа римський закликав поляків «у мирі та єдності використовували дар свободи». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У зв’язку з 100-річчям відновлення незалежності Польщі Папа римський Франциск звернувся до поляків. У листі до голови Конференції єпископату Польщі архієпископа Станіслава Ґондецького Папа запевнив у своїх молитвах за те, аби «поляки у єдності та мирі використовували дар свободи».

Заклик Папи Франциска до поляків представив ксьондз Павел Ритель-Андріанік, речник Єпископату Польщі. «Повторюючи молитву святого Івана Павла ІІ, особливого свідка цього сторіччя, прошу Бога про ласку віри, надії та любові для усіх поляків, аби в єдності та мирі вони добре використовували дуже цінний дар свободи», – процитував слова Папи ксьондз Павел Ритель-Андріанік.

У листі Франциск нагадав про польську історію. Папа зазначив, що до поділів поляки співтворили християнську Європу, збагачуючи її своєю культурою та духовністю. Франциск звернув увагу на те, що за повернення свободи Польщі після 123 років поділів багато поляків пожертвували власним життям, а багато співвітчизників були ув’язнені або втратили своє майно.

У зверненні Франциск за святим Іваном Павлом ІІ підкреслив, що поляки свої прагнення до свободи покладали на надію у зв’язку з глибокою вірою у допомогу Бога, додав ксьондз Павел Ритель-Андріанік.

Франциск нагадав слова Папи-поляка від 11 листопада 1998 року, коли він сказав, що поляки своє прагнення до свободи «покладали на надію, що випливала з глибокої віри у допомогу Бога, який є Господарем долі людей та народів». «Та віра була опорою також тоді, коли після відновлення незалежності треба було шукати єдність попри розбіжності, аби спільними силами відбудувати країну та захищати її кордони», – сказав 20 років тому святий Іван Павло ІІ.

У своєму листі Папа Франциск, єднаючись з Католицькою церквою у Польщі та з поляками, подякував Богу за те, що їхня надія на свободу здійснилася. Папа подякував Богу також за те, що поляки і Церква жили у надії на незалежність, попри гіркий досвід Другої світової війни, нацистську окупацію та комуністичний режим.

У кінці листа Папа римський запевнив поляків та Польщу в опіці Діви Марії Ясногірської – королеви Польщі.

IAR/Т.А.