Гелловін має дедалі більше прихильників

Гелловін має дедалі більше прихильників

Торгівля любить створювати штучні свята, – пише «Rzeczpospolita». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У перспективі кількох років економічне зростання у Польщі дещо сповільниться, зменшиться дефіцит та зовнішній борг – прогнозує Міжнародний валютний фонд. Згідно з даними МВФ, дуже добра економічна ситуація Польщі сприятиме вирішенню таких проблем, як старіння суспільства та низька ефективність праці. В опублікованому звіті аналітики Міжнародного валютного фонду передбачають, що цього року економічне піднесення у Польщі досягне рівня 4,5 відсотка, а наступного року – 3,5 відстока. Говорить Рашель ван Елькан:

«Останніми роками ми спостерігаємо у Польщі економічне зростання, безробіття досягло найнижчого рівня, а заробітна плата – зросла. У майбутньому ми, однак, прогнозуємо сповільнення економічного зростання, а одна з причин – послаблений попит з боку торговельних партнерів».

Представниця МВФ звернула увагу, що польська економіка досягла найвищого рівня у нинішньому економічному циклі.

Ринок торговельних центрів поволі вичерпується, − повідомляє portalspozywczy.pl. Портал посилається на дослідження міжнародної фірми Cushman & Wakefield – у Європі темп розростання нової поверхні торговельних центрів сповільнюється, а дозрілі ринки наближаються до «перенасичення». «За останні двадцять років ринок торговельних центрів збільшувався в Європі в середньому на 5,4 мільйона квадратних метрів щороку, але у період 2018−2019 років середнє збільшення торговельної поверхні складе 3,5 мільйона квадратних метрів. Портал пише, що це зумовлене популярністю онлайн-крамниць, і радить інвесторам не будувати нових об’єктів, а модернізувати ті, які вже є.

Гелловін має дедалі більше прихильників, − повідомляє видання «Rzeczpospolita». Продавці використають кожну нагоду, щоб збільшити обсяги продажу, і поки тривають дискусії про те, чи Гелловін варто святкувати чи не варто, крамниці пропонують спеціальну «жахливу» серію товарів. «Критики цього американського свята віщують швидкий занепад Гелловіна, але з кожним роком щораз більше поляків зізнаються у тому, що у ніч зламу останнього дня жовтня та першого листопада влаштовують вечірки, переодягаються у костюми, вирізають з гарбузів лампадки, словом, використовують усю палітру «гелловінських» атрибутів. «Нічого дивного у популярності Гелловіна немає, − читаємо на шпальтах газети. – Торгівля любить створювати штучні свята». Добрий приклад «штучних» свят – Валентинки. Лютий − період між піком рідзвяних покупок та весняним розпродажем. Щоби заповнити «мертвий сезон», торговельна галузь вигадала, умовно кажучи, сердечка. Кінець жовтня – це теж затишшя у торгівлі, доходи продавців рятує гарбуз.

Я.С.