Глава МЗС Польщі: Важлива єдність Вишеградської групи
Очільники МЗС Польщі – Яцек Чапутович та Чехії – Томас Петрічек PAP/Tomasz Gzell

Глава МЗС Польщі: Важлива єдність Вишеградської групи

У Варшаві зустрілися міністри закордонних справ Польщі – Яцек Чапутович та Чехії – Томас Петрічек. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович сказав, що лише виступаючи одним голосом у межах Вишеградської групи можна бути вірогідними і лише тоді можна бути почутими в Європейському Союзі.

При нагоді зустрічі у Варшаві з міністром закордонних справ Чехії Томасом Петрічеком, глава польського МЗС сказав, що вишеградський формат дозволить ефективніше відстоювати спільні інтереси. «У таких справах, як довгострокові фінансові рамки, збереження політики згуртування та спільної сільськогосподарської політики. У другій половині наступного року Чехія головуватиме у Вишеградській групі, Польща – після неї. Отож, ми домовилися на консультації та співпрацю, щоб якнайкраще використати цей формат, щоб форсувати інтереси Центрально-Східної Європи», – заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

Як додав міністр, Чехія – для Польщі важливий партнер в економіці. Торік двосторонній оборот перевищив 20 мільярдів євро. Чехія є другим отримувачем польських товарів і займає сьоме місце під оглядом імпорту. А Польща – третій торговельний партнер Чехії в експорті та імпорті.

Чеський міністр Томас Петрічек звернув увагу на позитивну співпрацю обох країн у межах ініціативи Тримор’я. Як додав, польсько-чеські відносини розвиваються не лише на найвищому політичному рівні, але й між ґмінними управами й містами, які з собою межують.

На запитання про ставлення Чехії до ініціативи Nord Stream 2, Томас Петрічек заявив, що 95 відсотків газу його країна отримує з Німеччини та Великої Британії, і в цій справі вона зінрегрована з ринком ЄС.

Наступного тижня відбудуться польсько-чеські міжурядові консультації.

IAR/Н.Б.