Голова МЗС Польщі: Агресія проти Грузії та України є частиною політики Росії
http://external.polskieradio.pl/files/afb725ae-0035-43e9-8096-4bc0b55c14c3.file

Голова МЗС Польщі: Агресія проти Грузії та України є частиною політики Росії

Чапутович вважає, що міжнародна спільнота має постійно стежити за російською кампанією насильства і залякування. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польща, Литва, Латвія та Україна закликали Росію скасувати визнання незалежності сепаратистських регіонів Абхазії та Південної Осетії.

Міністри закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, Литви Лінас Лінкявічюс, Латвії Едгарс Рінкевичс, а також віце-прем’єр України Павло Розенко оприлюднили у зв’язку з десятими роковинами російської агресії проти Грузії заяву. У документі наголошено, що чотири країни вимагають «повної реалізації домовленостей про припинення вогню», активізації процесу Міжнародних перемовин у Женеві та надання спостережницькій місії Європейського Союзу доступу до окупованих теренів Грузії».

В оприлюдненій заяві наголошено на «незмінній підтримці для суверенітету, незалежності та територіальної цілісності Грузії у кордонах, визнаних міжнародним співтовариством». Підписанти документа також вважають, що грузинів «дискримінують» на окупованих територіях.

Водночас політики написали, що «із задоволенням» підтримують зближення Грузії з НАТО та ЄС.

«Ми прибули до Тбілісі, аби відзначити 10 річницю російської агресії проти Грузії і підтвердити нашу підтримку для суверенітету, незалежності і територіальної цілісності Грузії у її міжнародно визнаних кордонах», – наголосив у столиці Грузії голова Міністерства закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

«Ми не визнаємо жодних незаконних дій на території Грузії. Агресивна політика у регіоні триває, ми надалі не бачимо волі Кремля до врегулювання конфліктів, які він розв’язав. Нинішня політика Москви становить серйозну загрозу для повоєнної безпеки та сучасної політики Європа. Вона підриває основи міжнародної спільноти, агресія проти Грузії, України є частиною політики Росії. Російська кампанія насильства, залякування та порушення міжнародного права повинна постійно контролюватися міжнародним співтовариством та санкційним режимом», – підкреслив польський міністр.

«Однак наш сьогоднішній візит пов’язаний із солідарністю з Грузією, ми продовжуємо закликати Росію скасувати своє незаконне рішення про визнання незалежності регіонів Грузії, аби повністю виконати угоду від 12 серпня 2008 року про припинення вогню та виведення підрозділів з тих теренів», – додав очільник польської дипломатії.

Яцек Чапутович теж наголосив, що Польща повністю підтримує грузинські реформи та проєвропейський курс цієї країни. «Грузія є безперечним лідером східного сусідства ЄС у цій сфері», – вважає він.

PAP/Т.А.