Іноземний капітал заробив у Польщі менше

Іноземний капітал заробив у Польщі менше

Банки пропонують мобільні додатки українцям. Значні різниці в якості продуктів у Польщі, порівняно з ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Видання «Rzeczpospolita» повідомляє, що іноземний капітал заробив у Польщі менше. Торік прибутки прямих іноземних інвесторів досягли 79,2 мільярда злотих. Порівняно з 2016 роком це означає зменшення на 3,3 відсотка – тобто небагато, проте востаннє така ситуація трапилася 2012 року. Дані Польського національного банку вказують, що це результат нижчих дивідендів для закордонних акціонерів. Як пояснюють економісти, на прибутки закордонних фірм у Польщі впливає передусім кон’юнктура, але й частково політика. Газета відзначає, що прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький не є великим прихильником закордонного капіталу. Очільник уряду не раз звертав увагу на те, що фірми заробляють у Польщі і відсилають до своїх країн багато мільярдів злотих. Крім повернення в державну власність частини підприємств, уряд планує обмежити відтік грошей податковими методами.

Газета «Rzeczpospolita» звертає увагу на банківські мобільні додатки, адресовані іноземним працівникам у Польщі. Дедалі частіше банки пропонують своїм клієнтам обслуговування, поряд з польською мовною версією, також англійською та українською. Іноді українською володіють працівники відділень та оператори кол-центрів. Газета наводить дані Управління в справах іноземців – протягом першого півріччя цього року в Польщі легально працювали майже три мільйони українців. Експерти передбачають, що їх число ще зростатиме.

Польське Управління захисту конкуренції і споживачів провело дослідження в межах кампанії проти подвійної якості харчових продуктів у Європейському Союзі. Як пише «Gazeta Polska Codziennie», значні різниці в якості стосуються приблизно 12 відсотків продуктів. Різниці охоплюють багато аспектів, наприклад вагу – польського продукту іноді менше в упаковці, ніж у випадку німецького. Також у польських продуктах було більше жиру або використано жир гіршої якості, або шкідливі для здоров’я замінники цукру та інші речовини, або інгредієнти не були в 100 відсотках натуральними, а з вмістом регулятора кислотності, та цього не зазначено на даному продукті. Виявлено лише два випадки, коли якість польських продуктів була вищою, ніж німецьких.

Видання «Dziennik Gazeta Prawna» пише, що відкриття далекосхідного ринку на м’ясо птиці збільшило апетит польських виробників. 25 вересня Китай знову відкрив свій ринок для продавців з Польщі. Попередня заборона була спричинена пташиним грипом. Зараз м’ясо птиці продає п’ять компаній з Польщі, й існує шанс розширити цей список. Про можливість експорту клопочеться півсотні фірм. Співпраця може початися після інспекції представників китайських ветеринарних служб.

Н.Б.