Інституту Прав Мігрантів у Вроцлаві – 1 рік!

Інституту Прав Мігрантів у Вроцлаві – 1 рік!

Вроцлавський Інститут Прав Мігрантів відзначає один рік своєї діяльності – працівники не без задоволення діляться результатами роботи за цей період та обіцяють «заявляти про себе в рамах святкувань та запрошувати на безплатні консультації».  Що це за організація та якими є її досягнення? Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш Вибір”.

Рік тому, 10 грудня 2020 року, попри пандемію, у відповідь на зростаючу частку мігрантів у серед місцевих мешканців та розуміючи їх потреби Фундація Україна спільно з Почесним Консульством України у Вроцлаві створила незалежну установу, яка займатиметься потребами мігрантів комплексно – Інститут Прав Мігрантів. Постановою від 22 грудня 2020 року ІПМ продовжив розвивати діяльність вже існуючого з 2017 року інформаційного пункту для мігрантів Фундації Україна «InfoCUKR».

«Легалізація праці та перебування іноземців – це тільки одна з галузей нашої діяльності. Наша найбільша мета – розглядати іноземців як одну з суспільних груп, що проживають у Польщі. Ми прагнемо якомога більше активувати цю групу жителів, через освіту та допомогу у створенні власних громадських ініціатив. З іншого боку, ми хочемо привернути увагу до факту, що правові акти часто не беруть до уваги іноземців та їх потреби. Інститут прав мігрантів прагне, аби іноземці розглядалися державою як одна з суспільних груп, що має свої права та інтереси», – наголосив керівник інституту Бартоломей Потоцький.

Консультації для іноземців у Вроцлаві

Протягом останніх 3 років в Українському центрі культури та розвитку за адресою вул.Руська 46А/201 у Вроцлаві функціонував Інфопункт, що допомагає іноземцям розв’язувати юридичні питання та надавав поради в інших справах, пов’язаних з життям в Польщі. На його основі створено Інститут прав мігрантів. Консультаційна діяльність залишається одним з головних напрямків новоствореного Інституту. За минулий рік послугами інформаційного пункту скористались більш ніж 12 тисяч осіб.

Нині окрім загальних консультацій у Інституті проходять також тематичні – з психологом, юристом, спеціалістом з профорієнтації проходять за адресою вул. Руська 46А/202 у Вроцлаві, а загальні легалізаційні  додатково у Вальбжиху (Магістрацька площа 1) та у Переході Діалогу у Вроцлаві (Свідницький перехід).

Записатись на консультацію можна на сторінці установи instytutpm.eu: за номером –  510 011 846 або електронною поштою: [email protected]

Співпраця, просвітницькі публікації та багато іншого 

Важливою задачею діяльності IPM є налагодження міжсекторної співпраці для покращення становища не тільки іноземців, а й усіх зацікавлених груп, які функціонують в новому багатокультурному середовищі.

«За цей рік співпрацювали з міською адміністрацією м. Плешев, м. Свідниця, Вальбжих. Тісно співпрацювали з Районною палатою юрисконсультантів, Районною інспекцією праці, Нижньосілезьким воєводським управлінням, профспілками, вищими навчальними закладами. Були залучені до консультації змін в законі про іноземців, а також політики вакцинації проти COVID-19. На нашому рахунку співорганізація юридичної консультації, публікація 4 інформаційних довідників, спільна з Радіо Luz передача, численні інтервʼю та консультації» – підсумовує спеціалістка з питань просування і PR Інституту Прав Мігрантів Софія Баянова.

З нагоди 1 річниці діяльності, Інститут Прав Мігрантів підготував спеціальні консультації, несподіванки в соцмережах, у межах міста Вроцлав і регіону можна буде побачити інформаційну кампанію Інституту. Про деталі можна дізнатись на на сторінці інситуту: instytutpm.eu.

Софія БАЯНОВА