Контракт на зріджений газ зі США може унезалежнити Польщу від Росії
http://external.polskieradio.pl/files/6ff71c31-73cd-4091-972b-3a0e0c39e675.file

Контракт на зріджений газ зі США може унезалежнити Польщу від Росії

У Вашингтоні укладено угоду з двома американськими компаніями про постачання до Польщі зрідженого газу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Уже за п’ять років Польща може стати незалежною від постачання газу з Росії. Це результат угоди, укладеної у Вашингтоні між Польською нафтогазовою компанією PGNIG та двома американськими компаніями, що займаються експортом зрідженого газу.

Очільник компанії PGNIG Пйотр Возняк дав зрозуміти, що після закінчення нинішнього контракту Польща припинить співпрацю з Ґазпромом. За його словами, Польща не встановлюватиме контрактів, які узалежнюють її від будь-якого постачальника, а особливо такого, який за останніх 15 років дії контракту виявився цілком невірогідним – допускав перерви в постачанні, пропонував надзвичайно високі ціни та умови, які можна змінити лише за посередництвом міжнародного арбітражного суду. «Це не є умови, за яких можна співпрацювати», – сказав глава компанії PGNIG Пйотр Возняк.

Компаніїї, з якими Польська нафтогазова компанія PGNIG підписала угоду, це Port Arthur LNG та Venture Global LNG. Вони почнуть постачання газу до Польщі у 2022 та 2023 роках. Кожна з американських компаній доставлятиме до Польщі 2 мільйони тонн зрідженого газу на рік, що після регазифікації дає загалом близько 5,5 мільярда кубометрів природного газу. Це приблизно третина загальної потреби Польщі на газ.

IAR/Н.Б.