Лудзький ліцей відкриє український клас

Лудзький ліцей відкриє український клас

У спортивно-військовому ліцеї відкриють український клас для дітей громадян України, які працюють і живуть у місті Лудзь. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Від вересня у Лудзі буде щонайменше один український клас. Як повідомляє портал dzienniklodzki.pl, нині триває підготовка до його відкриття на базі спортивно-військового ліцею у цьому місті.

Найімовірніше це буде перший український клас не тільки у Лудзькому воєводстві, але й в усій Польщі. Цього тижня представники школи мають зустрітися із почесним консулом України, котрий здійснюватиме патронат над майбутнім класом.

«У Лудзі живе понад 70 тисяч українців і важливо, аби вони добре почувалися у нашому регіоні. Йдеться про те, аби вони не втратили свою культуру, національність. Ми пропонуємо їм навчання в українському класі, що матиме польську програмну основу, військові предмети, а також українську культурологію і вивчення української мови», – сказала виданню директорка школи Маґдалєна Бичковська.

Навчання у цьому класі має бути безкоштовним. У ньому буде щонайбільше 20 осіб. Якщо зацікавлених буде більше, директорка не виключає відкриття двох українських класів. Там зможуть навчатися як випускники початкових шкіл, гімназій, так і ті українські підлітки, котрі тільки приїхали або приїдуть до Лудзі.

До школи зможуть піти українці у віці 13-15 років. Навчання підготує їх до польського іспиту на атестат зрілості. Водночас вони не втратять своїх зв’язків з рідною культурою та мовою.

До спортивно-військового ліцею у Лудзі вже ходить декілька учнів з України. Вони вчаться у різних класах, натомість від вересня діти матимуть можливість навчатися у спеціально створеному для них профільному класі.

Наміри відкрити польсько-український клас з’явилися ще три роки тому у Вроцлаві. Такий клас мав бути в місцевій початковій школі. Остаточно нічого не вийшло, а в школі не хочуть говорити про причини.

Як пише портал, нині студенти з Лудзького університету допомагають дітям іноземців вивчати польську мову. Крім того, лудзькі чиновники опрацьовують так званий релокаційний пакет для українців, що має спростити їм перебування в Лудзі. Це стосується осіб, які працюють у місті та їхніх сімей.

Також українською мовою доступна веб-сторінка адміністрації міста Лудзь і термінали придбання квитків на громадський транспорт. Один із чиновників вивчає українську мову, аби українцям було простіше вирішувати формальні справи. Також тривають перемовини між міською владою та Лудзьким університетом у справі навчання польської мови дітей українців, що працюють у місті.

Чиновники мають надію, що завдяки таким заходам їм вдасться затримати українців, котрі працюють і живуть у Лудзі. Це пов’язано, зокрема, з відкриттям німецького ринку праці для українців.

dzienniklodzki.pl/Т.А.