Матеуш Моравєцький зустрівся з представниками парламентських фракцій і груп
Матеуш Моравєцький зустрівся з представниками парламентських фракцій і груп. Варшава, 29 листопада 2021 року PAP/Leszek Szymański

Матеуш Моравєцький зустрівся з представниками парламентських фракцій і груп

Прем’єр зазначив, що зустріч насамперед буде присвячено ситуації на кордоні із Білоруссю, але також тому, що діється на кордонах сусідів Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Прем’єр Матеуш Моравєцький зустрівся з представниками парламентських фракцій і груп, аби обговорити геополітичні загрози для Польщі зі Сходу. Перед цим прем’єр заявляв, що хотів би розпочати із представниками опозиції дискусію, аби почути, що вони можуть запропонувати.Під час пресконференції у Пижовицях прем’єр зазначив, що зустріч насамперед буде присвячено ситуації на кордоні із Білоруссю, але також тому, що діється на кордонах сусідів Польщі. Матеуш Моравєцький додав, що під час зустрічей із європейськими лідерами він виразно побачив, що та конкретна картина, яку польська сторона представляє своїм партнерам, вчиняє на них враження.

Минулого тижня прем’єр Моравєцьий провів серію зустрічей з європейськими шефами урядів та президентами, під час яких обговорювалося становище на польсько-білоруському кордоні та ситуація, зумовлена цінами на газ. Польський прем’єр побував, зокрема, у країнах Балтії, Німеччині, Франції та Великій Британії, а також взяв участь у скликаному на його прохання саміті Вишеградської четвірки у Будапешті.

На переконання представників опозиційних фракцій, що беруть участь у понеділковій зустрічі, її скликано запізно. Марцін Кєрвінський з Громадянської коаліції зазначив, що його дивує терміновість цієї зустрічі, позаяк такі контакти між урядом та опозицією у питаннях безпеки повинні мати постійний характер, а не ставати потрібними лише тоді, коли прем’єр не може впоратися із ситуацією.

Натомість Анджей Шейна з Лівих сил сказав, що дотеперішня закордонна політика Права і справедливості становить руїну. «Погіршення відносин із усіма, по суті, країнами Європейського Союзу, НАТО та Сполученими Штатами вплинуло на послаблення нашої безпеки і сьогодні може бути той переломний день, а може й черговий акт спектаклю, як втягнути опозицію до відповідальності за навдалу закордонну політику», – заявив він.

Після зустрічі запланована пресконференція речника уряду Пьотра Мюллєра.

IAR/А.М.