Міністр оборони: Постійні американські бази важливі для безпеки Польщі
http://external.polskieradio.pl/files/7970f640-f371-460f-81a3-7748dcd97d8f.file

Міністр оборони: Постійні американські бази важливі для безпеки Польщі

Польський міністр Маріуш Блащак заявив, що Варшава клопочеться про встановлення на території Польщі постійних баз США. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

На запитання про те, чи в Польщі будуть постійні американські бази, міністр національної оборони Маріуш Блащак відповів: «Ми клопочемося про постійні бази армії США в Польщі, це важливо для безпеки Польщі і поляків та міжнародної безпеки».

Міністр сказав 13 червня в ефірі Польського радіо: «Коли глянути на потенціал армій окремих країн, то потенціал армії Сполучених Штатів є реальним, а потенціал армій інших, – європейських країн, які належать до складу НАТО, – є різним. А ми зацікавлені в безпеці Польщі, це наш пріоритет. Ми робимо все, щоб безпека Польщі була реальною», – сказав Маріуш Блащак.

Очільник оборонного відомства звернув увагу, що безпека «є важливою хоча б для економічного розвитку» Польщі. За його словами, «якщо не буде почуття безпеки, не буде розвитку».

Міністр Маріуш Блащак відповів також на запитання, чи потрібним є конституційний референдум і чи членство Польщі в НАТО і Європейському Союзі повинно бути закріплене в основному законі. За його словами, «про референдум ми будемо говорити, коли президент направить клопотання (в справі його проведення – ред.) до маршала Сенату». 12 червня президент Анджей Дуда представив можливі запитання на референдум.

PAP/Н.Б.