Міністри оборони Польщі та Угорщини обговорили військову співпрацю
Міністри оборони Польщі – Маріуш Блащак (ліворуч) та Угорщини – Тібор Бенко (праворуч), Будапешт, 19 березня 2019 року EPA/NOEMI BRUZAK HUNGARY

Міністри оборони Польщі та Угорщини обговорили військову співпрацю

За словами польського міністра Маріуша Блащака, у багатьох справах, які стосуються оборони, позиція обох країн є однаковою. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Будапешті зустрілися міністри оборони Польщі та Угорщини Маріуш Блащак і Тібор Бенко. Темою розмови була військова співпраця, також у Вишеградській групі. Міністри обговорили розвиток та модернізацію армій обох держав.

Після зустрічі польський міністр зазначив, що в багатьох справах, які стосуються оборони, позиція Польщі та Угорщини є однаковою. Цей рік для двосторонньої військової співпраці є особливим, тому що виповнилося 20 років участі обох країн у НАТО. Політик нагадав, що чергові завдання відбуваються в межах Вишеградської групи (до цього угруповання, крім Польщі та Угорщини, належать Чехія і Словаччина). «Разом з нашими партнерами з Вишеградської групи та Хорватією ми вже 1 липня почнемо наше бойове чергування. Ми домовилися, що наступний випуск – це буде 2023 рік», – сказав очільник польського Міністерства оборони Маріуш Блащак.

Польський міністр подякував за активність угорських солдатів у діяльності командування багатонаціональної дивізії «Північний Схід» у місті Ельблонґ (на півночі Польщі), командування північно-східного корпусу в Щеціні (на північному заході Польщі) та за їхню присутність у навчальних центрах НАТО в Польщі (військової поліції та контррозвідки). Політик звернув увагу на спільну участь поляків та угорців у миротворчій місії ООН у Лівані (UNIFIL).

Міністр оборони Угорщини Тібор Бенко також підкреслив, що обидві країни подібно ставляться до багатьох питань у сфері оборони. Прикладом цього була хвиля нелегальної міграції 2015 року. Як додав міністр, Угорщина хоче скористатися досвідом Польщі і створити добровольчі війська територіальної оборони – до 2026 року у них має служити 20 тисяч осіб. Тібор Бенко звернув увагу на нові виклики для Польщі та Угорщини у Північноатлантичному альянсі. «Ми також повністю погоджуємося із союзницькими завданнями НАТО, і в тому, що загрози зі сходу та півдня для обох країн є дуже серйозним викликом. Саме тому для обох країн надзвичайно важлива програма розвитку оборони та військ, яка гарантуватиме можливість відповісти на ці виклики», – сказав політик.

Міністри оборони підписали лист про наміри приєднання Польщі до натівського Центру вдосконалення військової медицини в Будапешті.

IAR/Н.Б.