МЗС Польщі засудило будівництво «мосту Путіна» в Крим
https://ukranews.com/upload/news/2017/08/03/5983155fcc3a1-screenshot-1069_1200.png

МЗС Польщі засудило будівництво «мосту Путіна» в Крим

Варшава наголосила, що побудова так званого кримського мосту – це чергове явне порушення Росією міжнародного права. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Будівництво Росією так званого кримського мосту, без згоди України та проти позиції Генеральної асамблеї ООН, це чергове явне порушення засад міжнародного права», – наголосили в Міністерстві закордонних справ Польщі, закликавши Росію утриматися від подальшого «порушення територіальної цілісності України».

На переконання дипломатичного відомства Польщі, «дії Росії призводять до того, що досягнення мирного врегулювання, що бере до уваги інтереси української сторони, все важче реалізовувати». «Воно теж суперечить неодноразовим запевненням представників російської адміністрації, що вони хочуть мирного врегулювання конфлікту з Україною», – йдеться у заяві.

МЗС Польщі закликало теж Росію утриматися від подальшого порушення територіальної цілісності України і нагадало, що міжнародна спільнота визнала незаконним референдум, в результаті якого Крим було анексовано до Росії.

«Закликаємо російську сторону утриматися від подальшого порушення територіальної цілісності та незалежності України. Водночас нагадуємо, що згідно з резолюціє Генеральної асамблеї ООН від 27 березня 2014 року, міжнародна спільнота визнала незаконним так званий „референдум про самостійність” в Криму, показавши підтримку для суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах дотепер визнаних кордонів», – говориться у повідомленні.

Будівництво російського мосту без згоди України засудили, зокрема, Європейський Союз та Державний департамент США. Конструкція перешкоджає проходу великих суден в Азовське море, де з портів у Маріуполі та Бердянську експортується сталь з України.