Nord Stream 2, однак, обмине Данію
http://external.polskieradio.pl/files/ae70f374-69d5-4534-a7ac-51a687b29d7f.file

Nord Stream 2, однак, обмине Данію

Морська економіка має шанс вийти із занепаду. У Польщі є дотації на відкриття власного бізнесу, та охочих бракує. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Nord Stream 2, однак, обмине Данію, – повідомляє «Gazeta Polska Codziennie». Речник компанії Nord Stream 2 AG, відповідальної за будівництво другої гілки російського газогону в Балтійському морі, Єнс Мюллер, офіційно підтвердив, що з огляду на відсутність згоди данського уряду на цю інвестицію розглядається зміна маршруту. Данське МЗС може поставити вето з політичних причин і з міркувань безпеки, тому беруться до уваги альтернативні шляхи планованого газопроводу. Один з них обминає острів Борнгольм з півночі. Проте, як читаємо, повідомлення, що визначено новий маршрут, можуть бути елементом гри Ґазпрому та інших концернів, які беруть участь у цьому проекті, проти уряду Данії, щоб він піддався і дав свою згоду.

Усе вказує, що морський транспорт стане черговою сферою, в якій Польща має шанс на розвиток, – пише видання «Rzeczpospolita». Польська економіка повертається над Балтійське море. Після того, як польське море відкрили туристи, видно, що й морська економіка має шанс вийти із занепаду. Лідером європейського темпу зростання є порт у Ґданську, який від початку цього року покращив свої результати майже наполовину і випередив грецький Піреус, іспанські Барселону та Альхесірас, бельгійські Зебрюґге та Антверпен. Попри цю динаміку, польські порти займають віддалені позиції в Європі, позаяк нинішнє зростання почалося з низьких базових результатів. Якщо все складеться добре, до кінця цього року Ґданськ може піднятися з 14-го на 13-е місце в Європі. У випадку контейнерів – з 16-го на 15-е. Польські порти обслуговують лише 10 відсотків контейнерового транспорту в Балтійському морі.

У Польщі є дотації на відкриття власного бізнесу, та охочих бракує, – пише «Dziennik Gazeta Prawna». Протягом перших шести місяців цього року безробітні створили 16 тисяч 800 фірм завдяки фінансуванню з управлінь праці. За даними Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики, це на 12 відсотків менше, ніж торік. «Зниження спричинене, перш за все, фактом, що тепер фірми засновують особи, які хочуть мати власний бізнес, бо в них є ідея. А таких людей відносно мало, адже безробіття є рекордно низьким і легко влаштуватися на роботу. Колись відкривати економічну діяльність примушувала ситуація на ринку праці – своя фірма була шансом заробити», – пояснює директор Повітового управління праці в Квідзині Єжи Бартніцький. За його словами, змінилася також структура безробітних – більшість серед зареєстрованих у місцевому управлінні не мають легальної роботи вже багато років. Частина заробляє в тіньовій економіці, а статус безробітного їм потрібний, щоб мати безоплатний доступ до медичної допомоги. Іншим підтвердження безробіття потрібне, щоб отримувати соціальну допомогу.

Н.Б.