Очільниці парламентів ЄС побували на польсько-українському кордоні
Дорогуськ, 20 квітня 2022 року PAP/Rafał Guz

Очільниці парламентів ЄС побували на польсько-українському кордоні

Парламентарки хочуть зорієнтуватися у ситуації з біженцями, а також обговорити подальші кроки у підтримці людей, що змушені тікати від бойових дій, розв’язаних росією в Україні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Очільниці парламентів країн ЄС, зокрема спікерка польського Сейму, вирушили на польсько-український кордон у Дорогуську. Тут вони зустрілися, зокрема, із представниками Прикордонної служби Польщі. Парламентарки хочуть зорієнтуватися у ситуації з біженцями, а також обговорити подальші кроки у підтримці людей, що змушені тікати від бойових дій, розв’язаних росією в Україні.

Темою цікавилася кореспондентка Польського радіо Аґнєшка Ясік:

 «Візит до Дорогуска відбувається за ініціативи спікера Ельжбєти Вітек, висунутої неповний місяць тому під час зустрічі очільників парламентів європейських країн.

“Такого жіночого формату ніколи раніше не було. Жінки люблять швидко та ефективно досягати мети, а на додаток ми можемо ліпше відчути ситуацію українських жінок”, – сказала спікерка Сейму. Очільниці парламентів, після зустрічі із представниками Прикордонної служби, також відвідують рецепційний пункт у Холмі та Центр гуманітарної допомоги “Ptak” у Надажині під Варшавою.

“Ми хочемо також присвятити багато часу розмові про становище дітей. Про те. Як їх захистити, яке необхідно створити законодавство, аби в наступні місяці, або й роки, тим, хто прибув (до нас – ред.), забезпечити принаймні якусь заміну нормального життя”.

Парламентарки підіб’ють підсумки сьогоднішньої зустрічі за два тижні під час онлайн-розмови з Дорогуском.

IAR/А.М.