Перегони по штучний інтелект відбуваються без Польщі

Перегони по штучний інтелект відбуваються без Польщі

У глобальному масштабі лідерами є США та КНР. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Перегони по штучний інтелект відбуваються без Польщі. 2019 рік належатиме «розумним» алгоритмам і так званому машинному навчанню. У глобальному масштабі лідерами є США та КНР. Протягом найближчого півріччя, відповідно до рішень ЄС, Польща, як і інші країни спільноти, має розробити стратегію розвитку цієї технології. Таким чином Європа має намір приєднатися до гонки технологій, покликаних змінити у майбутньому розстановку сил на світовій сцені.

Наразі Польща в цих перегонах взагалі не відіграє жодної суттєвої ролі. «Тоді як в Європі ми розмірковуємо над належною реакцією автономних автомобілів, коли вони будуть змушені робити вибір між життям водія та пішохода, китайський стартап Fabu Technology успішно завершив випробовування безпілотних вантажівок на публічних автошляхах, а вже цьогоріч планує запустити міжміські вантажні перевезення», – розповідає Іренеуш Пєнтровський, консультант з інновацій у фірмі DT Makers.

І ще одне повідомлення про штучний інтелект. У Польщі з цією технологією зіткнулися 23% населення, а понад 80% очікує її ширшого використання протягом трьох найближчих років. Саме такі дані випливають з дослідження, проведеного на замовлення IBM.

«У Центральній Європі протягом 30 років відбулися величезні зміни. Результатом стрибка в економічному розвитку стала відкритість людей до технологій, у тому числі й використання штучного інтелекту», – результати дослідження коментує Ярослав Шимчик, генеральний директор IBM Polska.

За даними NMS Market Research, серед притаманних цій технології переваг поляки згадують, зокрема, ефективнішу працю. Натомість аналітики фірми Forrester прогнозують, що в поточному році щонайменше 40% підприємств світу використовуватимуть комп’ютерні програми, котрі автоматизують частину завдань, що традиційно виконувались людьми.

Грудень приніс погіршення кон’юнктури в переробній промисловості. Фірми з цієї галузі очікують подальшого падіння відповідного показника, – повідомив Інститут економічного розвитку Головної торговельної школи у Варшаві. Погіршення кон’юнктури зафіксували як приватні фірми, так і державні.

NBP, Rzeczpospolita/А.М.