Польща передала Україні доповідь у справі досліджень в Грушовичах
http://external.polskieradio.pl/files/ae7143cd-aa01-4991-aa62-ad3d7b17ec81.file

Польща передала Україні доповідь у справі досліджень в Грушовичах

Доповідь складається з двох документів: висновку у справі археологічних робіт та судово-медичної експертизи. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Інститут національної пам’яті Польщі передав українській стороні доповідь у справі археологічних досліджень на цвинтарі у Грушовичах на Підкарпатті. Документ з висновками робіт ІНП у місці знесеного пам’ятника УПА отримали, зокрема, Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті та Міністерство культури України.

Про відправлення доповіді українській стороні поінформувала у вівторок Анна Шельонґ з Бюро пошуків та ідентифікації ІНП Польщі. «Наразі ми не отримали жодного відгуку», – сказала вона, зазначивши, що доповідь у понеділок надіслали у паперовому та електронному вигляді.

Документ відправили п’ятьом українським установам: Державній міжвідомчій комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, Міністерству культури, Інституту національної пам’яті, Посольству України у Польщі та Об’єднанню українців у Польщі. Доповідь складається з двох документів: висновку археологічних робіт щодо знайдених останків людей та предметів, що лежали поряд з ними, а також медично-судової експертизи місця та останків.

Нагадаємо, за словами польської сторони, археологічні розкопки на цвинтарі в Грушовичах, які експерти ІНП Польщі провели наприкінці травня, не підтвердили, що під розібраним торік пам’ятником УПА були колективні або окремі могили членів українського військового формування.

ІНП Польщі заявив, що виявив під монументом «цивільні, окремі поховання 16 осіб, зокрема чоловіків, жінок та дітей». Останків не ексгумовано. Згідно із законом, тільки наявність останків вояків УПА могла би виправдати збереження присвяченого їм пам’ятника. Водночас, за словами української сторони, яка була присутня під час робіт ІНП у Грушовичах, у тому місці спочивають останки щонайменше трьох членів УПА.

У найближчий четвер представники ІНП Польщі повідомлять подробиці, пов’язані з дослідженнями у Грушовичах на запланованій прес-конференції у Варшаві.

PAP/Т.А.