Польща потерпає від коронавірусу
Тимчасова лікарня для хворих на COVID-19 у Радомі, 17 березня 2021 року PAP/Piotr Polak

Польща потерпає від коронавірусу

За словами Головного епідеміолога Університетської клінічної лікарні у Вроцлаві професора Ярослава Дробніка, ситуація розвиватиметься в залежності від перебігу вакцинації і нашої поведінки. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Польщі склалася дуже тяжка епідемічна ситуація, – заявив в ефірі Польського радіо «Кошалін» професор Ярослав Дробнік. За словами Головного епідеміолога Університетської клінічної лікарні у Вроцлаві, ситуація розвиватиметься в залежності від перебігу вакцинації і нашої поведінки:

«Що може захистити від зараження? По-перше, це уникання скупчення людей. А по-друге, і це сьогодні ключовий фактор, – збереження дистанції та, звісно, добра маска, а також те, як ми її використовуємо. Адже чимало людей й надалі робить це неправильно».

За минулу добу в Польщі було підтверджено понад 27 тисяч нових випадків зараження коронавірусом SARS-COV-2, а померли через цю інфекцію чергові 356 хворих. Професор Дробнік наголошує, що британський штам, який сьогодні домінує у Польщі, призводить до тяжкого перебігу хвороби:

«Ми це справді бачимо: щораз молодші особи опиняються в лікарнях. Це зумовлено також і особливістю вакцинації (коли захист отримало вже багато літніх людей – ред.). Але вони (потрапляють до лікарень – ред.) у тяжчому стані. Такий перебіг для них важчий вже на початку або у перші дні перебування в лікарні і вони потребують отримання кисню. А отже, це вимагає більших зусиль і ресурсів, тому важче організувати для них масову медичну допомогу. І це починає бути проблемою. Не кажучи вже про те, що в нас дуже швидко закінчуються ліжка з апаратами штучної вентиляції легень».

На думку експерта, результати впровадження локдауну стануть помітними за два тижні. З суботи на території всієї Польщі будуть зачинені, зокрема, готелі, кінотеатри, театри, музеї і басейни, а діяльність торговельних центрів буде обмежено. Всі діти навчатимуться дистанційно. Локдаун оголошено до 9 квітня.

Окрім цього, професор Ярослав Дробнік підкреслив, що немає причин уникати щеплення вакциною фірми AstraZeneca та вважати, що використання цього препарату пов’язане з утворенням в судинах тромбів:

«Говорять про те, що сталися кільканадцять або декілька десятків випадків утворення тромбів після щеплення. Але чи хтось подумав про те, як часто тромби утворюються під час COVID-19? А це одне з найчастіших ускладнень під час цієї хвороби і, на жаль, одне з найнебезпечніших для пацієнта. Отже, сама хвороба COVID-19 створює значно більший ризик утворення тромбів, ніж ця вакцина».

Професор підкреслює, що ризик зараження коронавірусом і тяжкого перебігу COVID-19 є значно більшим, аніж побічна дія вакцини. На думку Ярослава Дробніка, процес вакцинації принесе перші видимі результати лише після того, як щеплення буде зроблено 30 відсоткам популяції. Натомість коли цей рівень досягне 50 відсотків, то трансмісія коронавірусу вже буде ускладнена. Це, своєю чергою, дозволить відмовитися від таких обмежень, як ті, що функціонують, наприклад, у культурних установах та закладах громадського харчування.

IAR/А.М.