Польща розраховує на закінчення спору, Єврокомісія чекає поступок
http://external.polskieradio.pl/files/88c02744-15ca-49a6-9031-3fa3b6548392.file

Польща розраховує на закінчення спору, Єврокомісія чекає поступок

26 червня в Люксембурзі відбулося слухання Польщі згідно з процедурою, пов’язаною з 7 статтею Договору про ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Польща розраховує на закінчення спору з Європейською комісією» – заявив у Люксембурзі віце-міністр закордонних справ Конрад Шиманський. Такої можливості не бачить віце-голова Європейської комісії Франс Тіммерманс, який очікує чергових кроків у сфері реформування судівництва. Так зване слухання Польщі міністрами в європейських справах, згідно з процедурою на основі 7 статті Договору про ЄС, зайняло три години.

Польська презентація тривала годину, також годину міністри країн ЄС запитували віце-міністра Конрада Шиманського й експертів про подробиці реформи. Віце-очільник зовнішьополітичного відомства висловився про слухання позитивно, як додав, Польща розраховує на третейське вирішення справи.
Проте, віце-голова Європейської комісії Франс Тіммерманс скептично оцінив можливість закінчити спір уже тепер. За його словами, надалі існує системна загроза верховенству парва в Польщі. «Щоб ми могли сказати, що вона зникла, потрібні подальші кроки польської сторони», – сказав Франс Тіммерманс.

Поки що, чергового слухання не заплановано. Про те, що буде далі, країни ЄС вирішить, ймовірно, у вересні.

IAR/Н.Б.