Польща вводить превентивні заходи через нові штами Covid-19
Віцеміністр закордонних справ Пьотр Вавжик та віцеміністр здоров’я Вальдемар Краска PAP/Rafał Guz

Польща вводить превентивні заходи через нові штами Covid-19

У Польщі від 24 червня вводять 10-денний карантин для осіб, котрі повертаються до країни з-за меж Шенгенської зони. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Від півночі, 24 червня, у Польщі знову набуває чинності 10-денний карантин для тих, хто повертається із країн з-за меж Шенгенської зони. Віцеміністр здоров’я Польщі Вальдемар Краска підкреслив, що ми маємо справу із динамічною ситуацією, пов’язаною із появою нових штамів коронавірусу:

«Щоденно, у реальному часі, ми отримуємо інформацію про нові мутації, виявлені у Польщі. На додаток, якщо ми порівняємо кількість нових випадків штаму „ґамма”, то у вівторок їх було 14, а у середу вже 17, а якщо говоримо про мутацію „дельта”, то у вівторок таких випадків було 90, а у середу вже 96, варіант „бета” – 36 і 38 відповідно. Як бачимо, цих нових штамів також у нашій країні прибуває».

Віцеміністр закордонних справ Польщі Пьотр Вавжик сказав, що кожен, хто планує закордонну подорож, повинна добре подумати, чи слід йому їхати за кордон. Він додав, що у такому випадку кожен повинен вакцинуватися. Водночас віцеміністр нагадав, що ніхто не гарантує особам, котрі їдуть за кордон, що унаслідок зростання числа захворювань вони не будуть ув’язнені в країні, в яку вони поїхали:

«Я ще раз закликаю брати до уваги дуже мінливу ситуацію, яку важко передбачити у момент виїзду, і як вона буде розвиватися. Може виявитися, що якась країна має ліберальну політику на момент виїзду, а під час перебування може відбутися раптове збільшення захворюваності, як це сталося, наприклад, у Лісабоні, коли місто було де-факто ізольовано кордоном. Потім є теж проблема виїзду з даної країни або взагалі поверненням до Польщі».

Пьотр Вавжик додав, що обмеження найчастіше не стосуються вакцинованих осіб.

IAR/Т.А.