Польська делегація в Італії взяла участь у річниці битви за Монте-Кассіно
http://external.polskieradio.pl/files/74c8cd66-e26c-461f-b644-eb757e566b43.file

Польська делегація в Італії взяла участь у річниці битви за Монте-Кассіно

17 травня відзначено визволення П’єдімонте-Сан-Джермано. Відкрито меморіальну дошку, присвячену польським солдатам. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польська делегація та ветерани 2-го Польського корпусу взяли участь у заходах, приурочених до 74-их роковин битви за Монте-Кассіно в Італії. 17 травня відзначено визволення П’єдімонте-Сан-Джермано. Відкрито меморіальну дошку, присвячену героїзмову польських солдатів.

Міністр національної оборони Маріуш Блащак звернув увагу, що пам’ятник відкрили спільно польський ветеран та учень місцевої школи і це є символом польсько-італійської солідарності. Як підкреслив міністр, урочистості відбуваються у 100-річчя повернення незалежності Польщі. За його словами, додатковим символом є те, що в боях при П’єдімонте-Сан-Джермано брали участь солдати 6-го бронеполку імені Львівських дітей, тобто польський загін на Заході. «Ви принесли свободу нашим італійським друзям. На польських землях ми чекали на свободу ще понад 40 років. Сьогодні ми разом з Італією в Європейському Союзі, ми разом будуємо майбутнє наступних поколінь. Тому таким важливим є символічний вимір нинішніх урочистих заходів», – сказав польський міністр.

Бургомістр П’єдімонте-Сан-Джермано Джоакіно Фердінандо подякував солдатам Армії генерала Андерса за геройську п’ятиденну боротьбу за визволення. За словами бургомістра, цей фрагмент землі належить також їм, а італійці пам’ятатимуть, що трапилося 74 роки тому.