Польські підприємці виробляють понад третину ВВП
https://polbel.biz/media/k2/items/cache/42bfbea03cce865b2f6f3be1a87895b7_XL.jpg

Польські підприємці виробляють понад третину ВВП

Рапорт на замовлення Польської ради бізнесу підтверджує, що польські підприємці є відповідальними за 35 відсотків ВВП країни. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Підприємці є найважливішим роботодавцем у Польщі. Торік 662 тисячі підприємців мали 884 тисячі фірм. У них працювали 3 мільйони 900 тисяч осіб – це 30 відсотків усіх зайнятих в економіці та 57 відсотків зайнятих у всіх підприємствах. Підприємець – це хтось, хто є засновником власного бізнесу і одночасно займається веденням економічної діяльності та має принаймні одного працівника.

Головний економіст аналітичного центру Polityka Insight (що опрацював рапорт на замовлення Польської ради бізнесу) Адам Черняк звернув увагу, що польські підприємці – це група, яка розвивається дуже динамічно. На першому міці – мікропідприємства, де працює менше десяти осіб: «Середня зайнятість у польських підприємствах – це дещо понад чотири особи на одну фірму. А найбільших підприємств є 0,3 відсотка. Коли глянути на типового підприємця – йому 44 роки, тобто він є одним з наймолодших у країнах Європейського Союзу, молодші підприємці є лише в Естонії. У нього середня освіта, проте відсоток підприємців з вищою освітою є більшим, ніж у середньому в ЄС».

29 відсотків підприємців у Польщі – жінки, це на кілька відсоткових пунктів більше, ніж у середньому в ЄС.

2016 року середня зарплата брутто в польських підприємствах дорівнювала 4131 злотий брутто на особу, тобто на 274 злоті більше, ніж середній показник у цілій економіці.

2016 року підприємці призначили на інвестиції 145 мільярдів злотих, це втричі більше, ніж інвестиції компаній з іноземним капіталом.

Проте, за словами Адама Черняка, ахіллесовою п’ятою польських підприємців можна визнати закордонну експансію.