Польські велосипедисти відкривають українську частину Розточчя
pixabay.com/CC0 Creative Commons/ jozefbabij

Польські велосипедисти відкривають українську частину Розточчя

Велопробіг є частиною проєкту «Bike – like – Розточчя. Разом, незважаючи на кордони», реалізованого в рамках програми ЄС-Білорусь-Україна. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Учасники міжнародного велопробігу «На крилах природи» відкривають українську частину Розточчя. У неділю вони відвідували, серед інших, Заповідник «Розточчя» і Яворівський Національний парк.

Як наголошує співорганізатор події Анджей Кудліцький, українське Розточчя відкрило велосипедистам нове обличчя:

«З іншого боку кордону – це Розточчя дуже дике, схоже на Бескиди, воно дуже екзотичне, з прекрасними маршрутами і чудовою природою, де села розкидані серед лісів, а мешканці надзвичайно гостинні», – захоплюється учасник велопробігу.

Натомість, заступник директора Розточанського національного парку Тадеуш Ґрабовський переконує, що кордон має об’єднувати, а не ділити:

«Це можливість обміну досвідом, це можливість пізнати один одного, будувати образ Розточчя як прикордонного регіону природи, який характеризується великим біорізноманіттям, який є дуже важливим екологічним коридором у європейському масштабі», – наголошує чиновник.

Велопробіг є частиною проєкту «Bike – like – Roztocze. Razem pomimo granic» (Bike – like – Розточчя. Разом, незважаючи на кордони) реалізованого в рамках програми ЄС-Білорусь-Україна. У чотириденній поїздці до Львова беруть участь 150 велосипедистів.

IAR/Л.І.