Польським фірмам не вистачає експертів з кібербезпеки
pexels.com/CC0 License

Польським фірмам не вистачає експертів з кібербезпеки

Згідно з дослідженням, у 2018 році кібератаки були здійснені проти 68% опитаних польських фірм. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Майже дві третіх підприємств у Польщі має труднощі із наймом та утриманням кваліфікованих працівників з питань кіберзпезпеки. Кібератаки залишаються поширеним явищем на польському ринку, – говориться у звіті «Барометр кібербезпеки. У захисті від кібератак», опублікованому однією з найбільших компаній у світі KPMG.

За даними, зібраними в анкетованих компаній, число таких інцидентів торік, порівняно з аналогічним періодом 2017 року, зменшилося. Міхал Курек, партнер у KPMG та голова відділу з питань кібербезпеки додав, що попри це, кібератаки зачепили 68 відсотків опитаних підприємств.

«2017 рік був особливим з погляду масштабів кібератак з використанням програм-вимагачів (ransomware), що паралізували багато фірм у Польщі та по всьому світу, наприклад це „WannaCry” і „NotPetya”. Були також спроби здійснення кібератак на польський фінансовий сектор професійною кіберзлочинною групою», – сказав він.

Перешкодою у розвитку захисту від кібератак у компаніях є, передусім, труднощі з пошуком експертів на польському ринку. Про цю проблему повідомило 63 відсотка підприємців і це на 14 відсотків більше, ніж в 2017 році. З цього приводу більшість, тобто 70 відсотків опитаних підприємців, замовляє захист даних зовнішнім постачальникам, а понад половина доручає їм більш ніж одну функцію, наприклад підтримку у відповідь на кібератаки, вивчення шкідливого програмного забезпечення та вишкіл працівників і поглиблення їхніх знань з кібербезпеки.

За словами представників фірм, котрі взяли участь у дослідженні, найбільший ризик для них становить шкідливе програмне забезпечення malware, що може призвести до витоку даних. На другому місці – побоювання викрадення їх власними працівниками, а на третьому – кампанії ransomware, тобто програми, що шифрують дані.

За словами Міхала Курека, останні часто отримують працівники у вигляді додатку в електронному листі. Ransomware спочатку шифрує дані, а потім вимагає перерахувати відповідну суму гакерам за надання ключа, що запобіжить процесу шифрування.

IAR/Т.А.