«Поїзд інновацій» Варшава-Краків: розмови про стартапи
http://external.polskieradio.pl/files/b707646f-191a-4707-86e5-c106c2cffbde.file

«Поїзд інновацій» Варшава-Краків: розмови про стартапи

Це проект Посольства Ізраїлю в Польщі з підтримкою Міністерства підприємливості і технології та залізничної компанії PKP Intercity. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Подорож «Поїздом інновацій» з Варшави до Кракова стала нагодою для польських та ізраїльських творців стартапів обмінятися досвідом. Гості з Ізраїлю представили свої поради, відбулися презентації на тему інновацій.

Віце-міністр підприємливості і технології Тадеуш Косцінський звернув увагу, що поляки можуть вчитися від ізраїльтян, як фінансувати стартапи. «У світі 70 відсотків стартапів фінансує венчурний капітал (venture capital), а в Польщі 70 відсотків стартапів фінансуються з власних коштів», – сказав віце-міністр. Як він додав, Польща повинна подвоїти інвестиції в дослідження і розвиток.

Підприємці називають Ізраїль Startup Nation – країною, в якій більше стартапів на одного жителя, ніж у будь-якій іншій державі. Директорка ізраїльської платформи Nation Central, що об’єднує стартапи Данєля Кандель радить полякам глобальне мислення при заснуванні стартапів. За її словами, необхідно думати про те, щоб здобувати інші ринки, а також «знати, що відбувається за кордоном, шукати співпраці, інтелігентних партнерів і шукати, як інтелігентно знайти фонди та мудрих менторів».

Посол Ізраїлю в Польщі Анна Азарі звернула увагу, що Ізраїль – це невелика країна, яка шукає нових ринків, а польський ринок для ізраїльських інвесторів став перспективним: «Тут немало молодих людей і технології», – зазначила дипломатка. На її думку, завдяки туристичному обмінові ізраїльські підприємці зрозуміли, що Польща – це сучасна країна.

Міністр підприємливості і технології Ядвіґа Емілєвич сподівається, що подорож «Поїздом інновацій» стане для місцевих підприємців інспірацією, щоб виходити на закордонні ринки.

Учасники «Поїзда інновацій» беруть участь у Кракові в Конгресі Impact 18.

IAR/Н.Б.