Прем’єр Польщі: Nord Stream 2 – це небезпека для України і Європи
http://external.polskieradio.pl/files/e424c63b-7007-4172-8e35-d1c758ad4e90.file

Прем’єр Польщі: Nord Stream 2 – це небезпека для України і Європи

Матеуш Моравєцький під час зустрічі з Анґелою Меркель наголосив, що Nord Stream 2 – це подальша монополізація, а не диверсифікація. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Ми є в одній групі щодо поглядів на клімат та багатьох європейських тем», – заявив у вівторок прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький після зустрічі у Берліні з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель. Він додав, що перемовини були пов’язані з ключовими питаннями, зокрема міграцією. «Ми намагаємося знайти консенсус з цього питання», – запевнив він.

У вівторок у Берліні очільник польського уряду взяв участь у політичній сесії 9 Петерсберзького кліматичного діалогу. Раніше він зустрівся з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель.

«Пані канцлер позитивно оцінила те, що ми приймаємо багато біженців з Центральної Азії, а також з-за нашого східного кордону. Адже певна частина осіб, котрі прибувають до Польщі, не приїжджають тільки на роботу, але також тому, що вони втратили дах над головою, десь на сході України», – сказав прем’єр.

За словами Матеуша Моравєцького, «дуже добре видно», що Польща шукає «консенсусу, якогось спільного майданчика для порозуміння». Він визнав, що це не буде просто, а на найближчому засіданні Європейської ради «будемо дискутувати на ці теми».

«Дуже добре видно, що ми намагатимемося дати собі більше часу, аби опрацювати певні механізми, особливо, на чому наголошує Польща, необхідність зміцнення зовнішніх кордонів, допомогу біженцям на місці, те, що ми робимо в Лівії, Сирії завдяки різним фондам. Це дуже важливий і добрий сигнал. Маю надію, що більшість країн Європейського Союзу матиме подібний погляд щодо цього», – сказав Моравєцький.

Під час розмови з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель польський прем’єр теж наголосив на важливості теми газопроводу Nord Stream 2.

«Ми постійно намагаємося нагадувати про те, що це небезпека для України та цілої Європи; це подальша монополізація постачань газу, а не диверсифікація», – підкреслив польський прем’єр.

За словами очільника польського уряду, канцлерка Німеччини «під впливом Польщі, щонайменше від квітня, змінила риторику і вступила у дуже активний діалог з Україною».

«Раінше не йшлося про те, аби гарантувати певну частину транзиту газу українськими газопроводами», – зауважив він, додавши, що посланці Анґели Меркель в Україні показують велику важливість українських газопроводів.

Польський прем’єр також підкреслив, що Польща чітко наголошує на ризиках, пов’язаних з будівництвом Nord Stream 2. «Ми сподіваємося на жорстку позицію декількох країн. Маємо надію, що Nord Stream 2 та дискусію довкола нього, як частину третього енергетичного пакету, буде внесено до газової директиви», – зауважив він.

«Ми наголошуємо на важливості розвитку насправді диверсифікованих джерел постачання. Польща дуже сподівається на балтійський газопровід. Він реалізовується відповідно до плану. Ми дуже задоволені доброю співпрацею з Норвегією, Данією з цього питання», – додав очільник польського уряду.

«Ми на доброму шляху, аби Польща насправді у наступні декілька років стала насправді енергетично незалежною»,- зазначив Матеуш Моравєцький.

PAP/Т.А.