Прикордонники борються з контрабандою людей через Польщу
http://cont.ws/uploads/posts/374543.jpg

Прикордонники борються з контрабандою людей через Польщу

Кожен п’ятий іноземець, який приїжджає до Польщі працювати, порушує чинне законодавство – пише «Dziennik. Gazeta Prawna». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Прикордонники борються з контрабандою людей через Польщу, – пише «Dziennik. Gazeta Prawna». Кожен п’ятий іноземець, який приїжджає до Польщі працювати, порушує чинне законодавство, – читаємо на шпальтах газети. – Прикордонна служба у зв’язку з цим вимагає проведення контролю агентств-посередників у працевлаштуванні іноземців у Польщі та в країнах Шенгенської зони.

Видання повідомляє, що у 2016 році було перевірено діяльність 70 таких агентств, у 2017 році – 151 агентство, а у першому півріччі цього року – 98 фірм, які займаються працевлаштуванням іноземців на польському ринку праці. «Від представників Прикордонної служби ми чуємо, що немає місяця, в якому би не виявлено якусь фірму, що займалася організацією для іноземців нелегальних в’їздів та праці у Польщі». Видання вказує кілька прикладів, зокрема, фірми з Ґдині, власниками якої були громадяни Білорусі. «”Агентство” працевлаштовувало понад 570 іноземців, переважно – громадян України та Молдови. Під час контролю виявилося, що кожен другий іноземець працює нелегально, без жодних договорів і соціальних страхувань», – пише газета.

Видання запитує, що стається з такими працівниками – «У випадку незадокументованого перебування іноземця на території Польщі починається адміністративна процедура у справі повернення цього іноземця на територію країни, з якої походить. У рішенні може бути вказаний термін повернення – від 15 до 30 днів від моменту вручення рішення іноземцеві. А фірма відповідатиме перед законом, згідно з відповідними статтями кримінального кодексу про “оранізацію нелегального перетину та легалізацію перебування іноземця на території Польської Республіки всупереч чинному законодавству”».

Я.С.