Прокуратура Росії хоче екстрадиції з Польщі екс-власника ТЦ «Зимова вишня»
Торговий центр «Зимова вишня» у Кемерово після пожеж іsfo.gov.ru [CC BY 4.0]

Прокуратура Росії хоче екстрадиції з Польщі екс-власника ТЦ «Зимова вишня»

Прокуратура Росії надіслала Польщі клопотання про екстрадицію колишнього власника фірми, яка володіла ТЦ, де сталася трагічна пожежа. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Генеральна прокуратура Росії поінформувала у понеділок про надсилання до Польщі клопотання у справі екстрадиції В’ячеслава Вішнєвського, екс-голови фірми, яка володіла торгівельним центром «Зимова вишня» у російському місті Кемерово, де рік тому сталася трагічна пожежа.

Раніше у понеділок Слідчий комітет РФ повідомив, що Вішнєвського, екс-директора кондитерської фабрики у Кемерово, затримали у Польщі. Його розшукували на підставі міжнародного ордеру на арешт.

Російська сторона обвинувачує Вішнєвського у врученні хабаря голові управління будівельної інспекції у Кемеровській області. За цей хабар вона вчинила протизаконні дії і відступила від заходів, пов’язаних, зокрема, із будівельними роботами у торгівельному центрі. Торгово-розважальний центр «Зимова вишня» був створений на базі кондитерської фабрики.

За словами Слідчого комітету РФ, Вішнєвський у 2016 році виїхав з Росії. Міжнародний ордер на арешт за ним надіслали восени 2018 року. Суд в Росії прийняв рішення про його заочний арешт.

Пожежа у ТЦ «Зимова вишня» у Кемерово сталася 25 березня. Вогонь миттєво поширився приміщеннях приміщенні, де перебувало багато дітей. Загинуло 60 осіб, з них понад 40 – це діти.

PAP/Т.А.