Прокуратура закрила справу Купріяновича
http://naszwybir.pl/wp-content/uploads/2018/12/gk-gk-702x336.jpg

Прокуратура закрила справу Купріяновича

Районна прокуратура в Замості закрила слідство у справі промови Григорія Купріяновича, голови Українського товариства у Любліні, з якою він виступив 8 липня у Сагрині. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на газету “Наш Вибір”.

Районна прокуратура в Замості закрила слідство у справі промови Григорія Купріяновича, голови Українського товариства у Любліні, з якою він виступив 8 липня у Сагрині. Про це повідомило видання “Наше слово”.  Відповідну інформацію також розміщено на сайті прокуратури.

Базуючись на зібраному матеріалі в “справі Купріяновича”, прокуратура вирішила, що причин вважати, що виголошена промова українського діяча могла зневажити польську державу чи народ, немає.

“Окружна прокуратура в Замості проводила розслідування на підставі повідомлення Люблінського воєводи Пшемислава Чарнека про можливість скоєння злочину 8 лиспня в Сагрині (…) Григорієм К. – головою Українського товариства в Любліні, тобто злочину, що міститься в статті 133 карного кодексу. Рішенням від 28 листопада 2018 року припинено слідство у справі публічного зневаження (…) польського народу Григорієм К., який під час свого виступу, коментуючи події, що сталися 9-10 березня 1944 року в Сагрині, коли було вбито осіб української національності, підсумував: “… цей злочин проти людства був вчинений членами польського народу, партизанами Армії Крайової, які були вояками польської держави в підпіллі…”  – тобто про дію зі ст. 133 карного кодексу – щодо ствердження, що ця дія не містить ознак кримінальної”, – йдеться у офіційному повідомленні.

Нагадаємо, за  виступ, в якому Григорій Купріянович згадує про вину Армії Крайової у загибелі сотень мешканців українського походження у березні 1944 року, люблінський воєвода Пшемислав Чарнек подав заяву до місцевої прокуратури за новим Законом про Інститут національної пам’яті.