Рівень безробіття у січні становив 6,2%

Рівень безробіття у січні становив 6,2%

Число безробітних склало 1,024 млн, що на 109,7 (9,7%) менше, ніж рік тому, але на 55,1 тис. (5,7%) більше, ніж у грудні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Європейська комісія погіршила цьогорічний економічний прогноз для країн зони євро. За її підрахунками, економіка Єврозони уповільниться, зростаючи цього року лише на 1,3%. Це на 0,6 відсоткового пункту менше, ніж експерти ЄК очікували ще восени.

«За останніми даними, уповільнення розвитку в Єврозоні може тривати довше, ніж ми це очікували декілька місяців тому», – визнав єврокомісар з економіки і фінансів П’єр Московісі.

Економісти ЄС у своєму аналітичному звіті підкреслили, що уповільнення спостерігалося вже наприкінці минулого року у зв’язку з погіршенням ситуації в світовій торгівлі. Непевність негативно вплинула на довіру інвесторів і споживачів. Крім того, у деяких країнах, – як зазначає Єврокомісія, – далися взнаки негаразди у автомобільній промисловості і суспільна напруга.

Згідно з зимовим прогнозом, зростання ВВП усього Європейського Союзу сягне 1,5%, що на 0,4 відсоткового пункту менше, ніж у листопаді.

Рівень безробіття у січні цього року становив 6,2%, що, порівняно з попереднім місяцем, було на 0,4% більше. Такі дані оприлюднило Міністерство родини, праці і соціальної політики.

Число безробітних склало 1,024 млн, що на 109,7 (9,7%) менше, ніж рік тому, але на 55,1 тис. (5,7%) більше, ніж у грудні. «Зростання рівня безробіття зумовлено, зокрема, завершенням сезонних робіт у сільському господарстві, а також у будівельній і туристичній галузях», – заявив віце-міністр Станіслав Швед.

Понад 31 млрд євро сягнув торік експорт польської автомобільної промисловості, – повідомляє Польський економічний інститут. Це становить 14% усього польського експорту у цей період.

На його збільшення вплинуло зростання продажу запчастин і компонентів, що склало 63,5% експорту у всій галузі. Найновіші інвестиції, також у виробництво акумуляторів для електромобілів, можуть ще збільшити частку цієї галузі у польському ВВП.

NBP, IAR, Rzeczpospolita/А.М.