«Rzeczpospolita»: Підозрілі зв’язки поляків у Литві
http://external.polskieradio.pl/files/8f79ddc3-6e07-4a0a-bf53-24b51427654f.file

«Rzeczpospolita»: Підозрілі зв’язки поляків у Литві

Щоденник повідомляє про серйозний конфлікт на лінії Варшава – Вільнюс, який стосується польської меншини в Литві. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Видання «Rzeczpospolita» пише, що цього разу конфлікт не означає спору з литовським урядом, а стосується також польської національної меншини. Протягом багатьох років польська влада з надзвичайною повагою ставилася до очільників найбільших організацій поляків у Литві. Іноді важливі політики відвідували їх, ігноруючи литовських колег. Тепер, коментує газета, польські служби заковують у наручники діяча з Вільнюського краю, а представники керівної правиці у Варшаві заявляють про необхідність радикальних змін в організаціях польської меншини.

Йдеться про порушення при розрахунку грошової допомоги для найбільшої польської організації – Спілки поляків у Литві. Як повідомила прокуратура, голові та секретареві цієї організацїі вирішено висунути звинувачення. Вони стосуються фальшування документів та розтрати коштів. Рафал Дзєнцьоловський з керівництва Фонду допомога полякам на Сході звертає увагу, що, приділяючи гроші польській меншині в Литві, треба думати про її майбутнє, а також, щоб це було корисним для Польщі.

Н.Б.