Сейм ухвалив зміну до закону про Інститут національної пам’яті
http://external.polskieradio.pl/files/127d2966-0c5e-4532-89c7-b61344ff383a.file

Сейм ухвалив зміну до закону про Інститут національної пам’яті

Скасовано положення про кримінальну відповідальність за приписування польському народові або державі відповідальності за злочини нацистської Німеччини. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

27 червня польський Сейм ухвалив зміну до закону про Інститут національної пам’яті. Згідно з рішенням депутатів, скасовано положення про кримінальну відповідальність за приписування польському народові або державі відповідальності за злочини нацистської Німеччини. Це статті 55a та 55b закону.

Про те, щоб невідкладно включити цю тему до нинішнього засідання, клопотався прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький. За його словами, у правилах, які введено в дію 1 березня, не враховано міжнародних реалій, і вони «почали діяти контропродуктивно». «Ми ні від чого не відмовляємося, зреалізовано набагато більше, ніж ми передбачили» – сказав глава уряду.

Згідно з нормами, що набрали чинності 1 березня, передбачено, зокрема, покарання у вигляді позбавлення волі за приписування польському народові або польській державі відповідальності за злочини, які здійснила нацистська Німеччина. Це викликало суперечки, наприклад, в Ізраїлі, Сполучених Штатах та Україні.

Зміни підтримало 288 депутатів, проти було 25, утрималися від голосування 5 осіб.

IAR/Н.Б.