Сенат у липні прийме рішення в справі президентського референдуму
http://external.polskieradio.pl/files/b9bdf1e0-1374-42f0-8813-d994a64a02de.file

Сенат у липні прийме рішення в справі президентського референдуму

Ймовірно, в липні вирішиться доля консультативного референдуму на тему змін у конституції. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Маршал Сенату Станіслав Карчевський повідомив, що наступного тижня може відбутися його зустріч з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Маршал підтримує думку, що Сенат може розглянути клопотання про проведення референдуму на одному із засідань у липні. Як вважає маршал Станіслав Карчевський, це могло б відбутися на другому засіданні наступного місяця, що відбувається між 25 та 27 липня.

Уповноважений президента в справах консультативного референдуму Павел Муха зазначив, що глава держави може подати проект постанови 23 липня. Ще в липні Сенат може вирішити, чи референдум відбудеться.

Пропозиція в цій справі, що обговорюється з Національною радою розвитку, вміщає 15 запитань. У референдумі їх може бути 10.

Як пропонує президент Польщі Анджей Дуда, референдум на тему змін в основному законі мав би відбутися 10 та 11 листопада цього року. Щоб так сталося, в голосуванні необхідна абсолютна більшість сенаторів у присутності щонайменше половини їх числа, передбаченого законом.

IAR/Н.Б.