Серед вільних ЗМІ немає місця для RT і Sputnik
Problem rosyjskiej inwazji informacyjnej został niedawno dostrzeżony również przez UE (zdj. ilustracyjne) Pexels/CC0 License

Серед вільних ЗМІ немає місця для RT і Sputnik

Російські пропагандистські мас-медіа не отримали акредитації на конференцію про свободу ЗМІ в Лондоні, – пише «Gazeta Polska Codziennie». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Видання «Gazeta Polska Codziennie» нагадує, що відносини Великої Британії з Росією надалі є холодними. У глобальній конференції у Лондоні, присвяченій питанням свободи ЗМІ, має взяти участь приблизно тисяча журналістів, представників громадянського суспільства і влади. Серед них не буде телебачення RT (раніше Russia Today) та порталу Sputnik, що реалізують політику на замовлення Кремля. Працівники обох ЗМІ, які вже давно звинувачуються у поширенні дезінформації, не отримали акредитації. 

Посольство РФ у Лондоні визнало це рішення явною дискримінацією російського телеканалу з політичних мотивів і подало скаргу до Міністерства закордонних справ. Як читаємо, британське керівництво вже давно критикує російські ЗМІ, зокрема через відсутність об’єктивності у представленні подій в Україні, Сирії, а також спроби отруєння колишнього полковника ГРУ і співробітника британської розвідки Сєрґєя Скрипаля.

Газета нагадує про схвалений у Європарламенті в травні звіт авторства польської євродепутатки Анни Фотиґи із закликом до ефективнішої боротьби ЄС із ворожою пропагандою третіх сторін, у тому числі Росії. А нещодавно Владімір Путін почув від Дональда Трампа, щоб «не втручатися у вибори» в США.

Нагадаємо, у Литві вирішили заблокувати доступ до кремлівського пропагандистського порталу Sputnik.

Н.Б.